Eesti linnustiku uurimisele, kaitsmisele ja tutvustamisele pühendunud Eesti Ornitoloogiaühing esitles raamatut "Kas on linnukesel muret?".

Juubeliaasta puhul ilmunud albumis leidub pilte ja kilde linnuvaatlustest ning Eesti Ornitoloogiaühingu sajandist. Iga tegevusaastat kajastab üks lehekülg raamatus. Humoorikas võtmes pajatused võiksid olla mõnusaks lugemiseks nii loodus- kui ajaloohuvilisele, ka leiab lugudest asjalikke nõuandeid ja tarkuseteri.

"Linnuvaatlejad moodustavad meie seas ühtaegu tööka, tõsise ja naerulembese rahvakillu, kes ei lase end kõigutada majanduse seisust ega poliitilistest tõmbetuultest," iseloomustab raamatu koostaja Juhani Püttsepp. "Nemad ongi võtnud enesele ülesande esindada linnuriiki ning alati ja igal tasemel küsida – kas on linnukesel muret?"

Raamatu koostamisel on kasutatud arhiivmaterjale, Eesti Ornitoloogiaühingu liikmete ja toetajate meenutusi, teoses on entusiastid sõnas ja pildis portreteerinud ka kolmveerandsadat Eesti linnuliiki. Raamatu tekste sõelus ja kirjutas Juhani Püttsepp, ornitoloogina nõustas Margus Ots, kujundas Indrek Kalamees.