Pimedate Ööde filmifestival annetab ka sel aastal iga festivali kavva esitatud linateose registreerimistasust ühe euro metsade kaitseks.

Mullune annetus läks rohetehnoloogilise idufirma Single.Earth vahendusel Lääne-Virumaal asuva 2,9 hektari suuruse metsa säilitamiseks. Koprametsana tuntud koht on koduks paljudele looma- ja linnuliikidele, sealhulgas metsisele.

Maatüki omanikuks on vastasutatud Metsik Loodus OÜ – Eesti esimene ja ainus investeerimisfirma, mis ostab lageraieohus looduskaitselise väärtusega metsamaad, majandades seda ainult loodust säästvaid lahendusi kasutades. „Meie metsades ei toimu lageraiet. Mitte kunagi,” kõlab Metsiku Looduse lipukiri. Firma partnerite seast leiab ka müügijuhtimise tarkvaraettevõtte Pipedrive omanikud.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul jagab festival muret keskkonna pärast. „See on meie sümboolne panus metsade jätkusuutlikku majandamisse,” ütles ta.

Single.Earth on Eesti idufirma, mis pakub metsaomanikele võimalust saada oma metsa eest tasu ka seda maha raiumata, viies nad kokku ettevõtjatega, kes soovivad vähendada oma ökoloogilist jalajälge.

PÖFF 25 leiab aset 12.–28. novembrini. Festivali kavva kandideerida soovivate filmide vastuvõtt veebiplatvormi Filmfreeway vahendusel on juba alanud.