Ees ootava suvise nädalavahetuse veetmiseks on põnev ja elamusipakkuv võimalus esivanemate pühapaikade külastamine ja pildistamine. Toimumas on hiite  kuvavõistlus "Maavalla hiied 10224".

Maavalla koda ootab ülesvõtteid ajaloolistest maausulistest pühapaikadest, milleks võivad olla hiied, üksikud pühad puud, allikad, kivid, ristipuud jm pühad looduspaigad. Pilti võib teha pühapaika toodud andidest ja raviesemetest, inimestest pühapaigas jõudu kogumas, ande jätmas, ravimas, tuld tegemas, nõu pidamas jm ajaloolisi tavasid järgimas. Kurvema poole pealt võib pildile püüda pühapaigas toimuvat reostamist, hävitustööd ja selle jälgi.

Võistlusel osalejaid ootab lisaks peaauhinnale hulk eriauhindu parimale puu, kivi, veekogu, kaitstava liigi, andide, hiietavade, hiie valu, Vana-Võromaa, saarte ning Virumaa pühapaiga ülesvõttele.

Noorte eriauhinna paneb välja Haridus- ja Teadusministeerium. Muinsuskaitseamet aga tunnustab ülesvõtet, millel õpilane või üliõpilane on jäädvustanud kultuurimälestisena kaitstava (muinsuskaitsealuse) loodusliku pühapaiga.

Võistluse peatoetaja on Kehrwiederi kohvikukett. Lisaks panevad auhindu välja Võro Instituut, Maaleht, Maakodu, Eesti Loodus, Loodusesõber, Uma Leht, Roheline värav, Tihuse hobuturismitalu, Saare Foto ja Lahemaa Tervisekool.

Fotosid saab üles laadida porikuu lõpuni (31.10). Võistluse tulemused kuulutatakse välja ja auhinnad antakse kätte 19.11.2011 Tartus toimuval Hiie väes sündmusel.

Kuvavõistlus toimub koostöös Tartu Ülikooli, Hiite Maja SA, Kultuuriministeeriumi, Siseministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Rahvusringhäälinguga.