Igal kevadel võib Pae ja Tondiraba parkides näha rästikuid, mistõttu tasub elanikel pargis liikudes olla tähelepanelik.

„Meeldib see meile või mitte, on sellised kohad nagu Pae ja Tondiraba pargid madude jaoks loomulik elukeskkond, seega lahti neist pole võimalik saada. Kevadel, kui loodus ärkab, on tavaline nähtus, et nad on julgemad ja neid on rohkem näha. Tegelikkuses nad ise hea meelega ei kohtuks inimestega ning mõne nädala pärast hakkavad vältima kohti, kus inimesed tihedamini liiguvad. Inimestel tasuks aga mõni aeg olla ettevaatlik kõikidel rohealadel liikudes,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Rästik on ainus Eestis elav mürkmadu. Üldjuhul liigub rästik inimese eest ise ära, kuid sellegipoolest tasub pargis liikudes olla tähelepanelik.

Rästikute lemmikelupaikadeks on rohused segametsad, metsaservad, raiesmikud, soode, järvede ja jõgede kalda piirkonnad. Seega Pae pargis asuva tehisjärve ümbrus on rästikutele loomulik elupaik. Rästikutel on ka mitmeid kasulikke omadusi, näiteks erinevatest närilistest ning putukatest toitumine, millega aitab säilitada tasakaalu looduskeskkonnas. Rästikud on neis kohtades elanud ennem, kui inimesed. Koduloomad tasub kinni hoida, sest nad häirivad meie kaitsealuseid roomajaid.

Rästiku hammustused on väga ohtlikud nii inimeste kui ka loomade jaoks, seega haljasaladel jalutades tuleb olla eriti tähelepanelik.

Rästiku hammustuse korral saab abi Mürgistusteabekeskuse infoliinilt 16662 või hädaabinumbrilt 112.