Neljapäeval, 15. aprillil algab Tallinnas igakevadine heakorrakuu, mida peetakse juba 30. korda. Tänavuse heakorrakuu tunnuslauseks on „Vastutus tuleviku ees“ ning eesmärgiks on innustada inimesi kaasa mõtlema ringmajanduse ja keskkonnahariduse teemadel. Vanu asju saab mugavalt taaskasutusse anda ja ohtlikke jäätmeid tasuta ära anda

Abilinnapea Kalle Klandorf märkis, et linna avalikus ruumis on kevadtöödega juba alustatud ja kutsus ka kõiki linlasi oma kodusid ja koduümbrust talvisest prahist puhastama. „Kuid heakorrakuul on tänavu laiem eesmärk – pöörame tähelepanu eelkõige ringmajandusele, eriti korduvkasutusele, sest säästlik tarbimine on üks kestliku tuleviku märksõnadest,“ rääkis Klandorf.

„Heakorrakuul viiakse läbi nii traditsioonilisi ettevõtmisi kui ka uusi algatusi, mis aitavad kaasa keskkonnateadlikkuse tõusule ja puhtama linnakeskkonna saavutamisele, toetades samas Tallinna teekonda roheliseks pealinnaks. Näiteks on linlased oodatud osalema Tallinna esimesel prügijooksul ja nagu varasematelgi heakorrakuudel, saab ohtlikke jäätmeid tasuta ära anda.“   

Uue algatusena korraldatakse 26. aprillist 14. maini Tallinna prügijooks ehk plogging. See on 2016. aastal Rootsis ultrajooksjate poolt algatatud keskkonnateadlik liikumistrend, mis kombineerib jooksmise ja keskkonnahoiu: jooksja eesmärgiks on teekonnal oleva prügi korjamine, et see hiljem nõuetekohaselt ära anda. Osaleda võib igaüks endale sobivas kohas üle Tallinna. Tegemist ei ole võistlusega, kuid osalejate vahel loositakse välja meened. Osalemise tingimused leiab heakorrakuu veebilehelt.

Selleks, et kodus koristajaile oleks asjade uuele ringile saatmine mugavam ja head asjad ei lõpetaks prügis, pakub Uuskasutuskeskus sel kevadel võimalust kutsuda asjadele järele annetustakso.

Traditsiooniline avalöök kevadisele tänavapesule antakse tänavu 19. aprillil kell 12.00 Mere puiesteel. Sellega saab alguse suuremahuline pesu talvetolmust puhastatud tänavatel. Kevadpesu lõppakord kõlab Tallinna päeval, 15. mail, seejärel minnakse üle suvisele graafikule.

Tavakohaselt tähistatakse heakorrakuu raames ka rahvusvahelist Maa päeva (22. aprill), mille eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele. Kolmel järjestikusel neljapäeval toimuvad e-seminarid, kus räägitakse kliimamuutustest, Tallinna rohepöördest ja praktilistest näidetest, kuidas iga inimene saab igapäevaselt tegutseda keskkonnateadlikumalt.

Mai alguses alustab Tallinna Vanasadamas oma teist hooaega rahvusvaheline mereprügipüüdur Seabin. Seade jääb mereprügi püüdma ja prügiprobleemile tähelepanu juhtima oktoobrini ning ootab uudistama nii lapsi kui ka täiskasvanuid.

Heakorrakuu raames saavad Tallinna elanikud taas ohtlike jäätmeid tasuta ära anda. Korjeringid toimuvad 15.–16. ja 22–23. mail. Lisainfot täpsemate aegade ja peatuste kohta saab linnaosade lehtedest, ajalehest Pealinn ja heakorrakuu veebilehelt. Jäätmete kogumispunktide ja prügi liigiti sorteerimise kohta leiab infot veebilehelt tallinn.ee/keskkond/jaatmed.

Heakorrakuul ilmub tavapäraselt „Heakorra ABC”, mis koondab teavet linnakeskkonna, lindude-loomade, jäätmete, mänguväljakute ja kalmistute kohta. Sel aastal on infoteavik ainult elektrooniline ning on kättesaadav heakorrakuu veebilehelt.

Igal aastal aprilli keskpaigas algav kevadine heakorrakuu on vanim keskkonnakampaania Tallinnas, mida on korraldatud juba 1991. aastast. Kuu jooksul tehakse koristustöid ja tavaolukorras ka talgupäevi, kogutakse ohtlikke jäätmeid ja teavitatakse elanikke keskkonnameetmetest. Heakorrakuu lõpeb tavaliselt Tallinna päevaks 15. mail.