Sellest nädalast asub sihtasutus Pokumaa tegevjuhina tööle Nele Hendrikson, kes on töötanud viimased viis aastat Eesti Toidupanga kommunikatsioonijuhina. Senise juhataja Airi Hallik-Konnula tähtajalise lepingu lõppemise järel valiti uus juht märtsis 18 kandidaadi seast.

„Mul on väga hea meel, et leidsime Pokumaale inimese, kellele läheb korda kogukonna aktiivsus ja kellel on samas suur rahvusvahelise koostöö kogemus,“ ütles viimased kolm aastat Pokumaad juhtinud Airi Hallik-Konnula. „Oleme viimastel aastatel päris palju tegelenud kohaliku „pokuvõrgustiku“ loomisega ja võib öelda, et Pokumaad ümbritseb pisike, aga vägev sõõr inimestest, kes on iga kell valmis nõu ja jõuga tegevmeeskonda aitama, olgu siis tegu loodusgiidi, tõlkimistöö või muu asjaajamisega.“ Ta lisas, et Pokumaa hoidmise ja arendamise jaoks on olnud väga tähtis püsitoetuse väljatöötamine, mille eestvedajateks olid Riigikogu liige Liina Kersna ja Põlva maavanem Ulla Preeden, ning kus lisaks riigile annavad oma rahalise toetuse ka Urvaste ja Kanepi vald.

Pokumaa juht Nele Hendrikson

„Pokumaa saamislugu ja käekäik on olnud omajagu kurvikas ja põnev nagu Lõuna-Eesti teed, aga see annab sellele kohale tõsiselt erilise loo“ tõdeb elu- ja töökoha vahetuse eel Nele Hendrikson. „See on imeilus paik, mida on kavandatud põhjalikult ja ehitatud hoolimisega, seetõttu tunnen praegu nii põnevust kui tänutunnet, et mind valiti välja seda tööd jätkama. Kuigi omajagu on juba tehtud, siis siiski on palju veel teha selleks, et Pokumaast võiks saada taoline paik, nagu Edgar Valter seda oma märkmetes kirjeldanud on. Seega loodan väga, et suudame selle väikese toreda meeskonnaga plaanitud suunas jõudsalt edasi liikuda,“ ütleb Hendrikson.

Võrumaal Urvaste vallas asuv Edgar Valteri „Pokuraamatu“ põhjal loodud Pokumaa teemapark pakub lastele ja noortele, kuid tegelikult kõigile loodushuvilistele, juba kümmekond aastat mitmekesiseid loodusprogramme. Möödunud nädalal suure seinapusle ja uute stendidega täiendust saanud loodusõpperada tutvustab Pokumaa metsade elurikkust ning ootab nii väikesi kui suuri loodusesõpru matkama, avastama, õppima. Pokukoda (pildil) on oma ainulaadse arhitektuuriga omaette vaatamisväärsus, mille eri korrustel avaneb võimalus sukelduda Edgar Valteri fantaasiaküllasesse ja looduslähedasse maailma, uudistada tema maale ning joonistusi ning meisterdada koos lastega ka ise midagi temaatilist.

Pokumaa juht Nele Hendrikson

Pokumaa rajamise eesmärk on Edgar Valteri loomingu tutvustamine ja populariseerimine. Samuti tutvustatakse ning õpetatakse väärtustama nii Eesti rahvuslikku kui kohalikku Võrumaa kultuuripärandit ning aidatakse noortes tõsta keskkonnateadlikkust.  

Pokumaa juht Nele Hendrikson