7.-13. septembrini 2009 toimuvad Võrumaal seenepäevad, mis toovad Rõuge Rahvamajja kokku Eesti tunnustatud seenesõbrad - Mall Vaasma, Erast Parmasto, Urmas Tartese, Vello Liivi ja teised. Kõiki loodushuvilisi ootavad matkad, näitus, loengud, filmi- ja fotoprogrammid, hoidiste konkurss ning kontserdid.

Esmaspäevast reedeni saab koos Eesti Maaülikooli seeneteadlase Mall Vaasma juhendamisel matkale minna ning ühiselt väärtuslikumad leiud näitusele seada. "2008. aastal toimunud seenenäitus üllatas kohalikke, kes polnud teadlikud, milline suurepärane valik erinevaid seeni nende endi koduõue taga metsatukas kasvab. Usume, et eelmisel aastal maha pandud märk - 175 erinevat seeneliiki - saab ületatud," rääkis Viitina Loodushariduskeskuse juhataja Toivo Tuberik korraldajate ootustest. Loodetavasti tõuseb inimestel ka oskus söödaval ja mittesöödaval seenel vahet teha ning rohelised kärbseseened ja teised mürgiseened jäävad edaspidi oma ohvritest ilma, lisas Tuberik.

Teisipäeval, 8. septembril saab kuulata professor Erast Parmasto lühiloengut looduskaitse alustest seentest "Kas ja kuidas kaitsta seeni", kolmapäeval uudistada professor Urmas Tartese makropilte putukate elust seente peal ja seente sees ning neljapäeval jälgida Eesti tuntuima seenefotograafi Vello Liivi fotoprogrammi.

Kulinaariahuviliste maitsmismeeli tuleb kõditama Vladislav Koržets, kes teeb Rõuge Rahvamajas valmis enneolematu seeneeine, mida kõik huvilised (või vähemalt kõik kiiremad) ka mekkida saavad. Kodused kokandusgeeniused saavad aga oma seenehoidised võistlustulle panna, sest laupäeval toimub hapendatud, marineeritud või mõnel muul kombel purki pandud seente konkurss.

Lisaks on seenenädalal kavas tuntud loodusfotograafi Arne Aderi ning Aasta Loodusfoto 2009 "Loomad tegutsemas" kategoorias võidupildi jäädvustanud Mats Kanguri fotoprogrammid, kuulata saab pärimusmuusiku Jaak Johansoni kontserti ja Toivo Tuberiku miniatuure klaverile.

Rõuge Seenepäevade korraldajad on Viitina Loodushariduskeskus, Rõuge Rahvamaja ja Looduskalender. Täpse ajakava ja muu informatsiooni leiab aadressilt www.viitinalhk.ee.