Sel nädalal peatub Eestis rahvusvaheline rändmuusikute tuur Ethno in Transit. Kuue riigi muusikuid koondav kümneliikmeline kooslus põimib kaasahaaraval moel ladina, balkani ja põhjamaiseid kõlapilte ning annab kontserte Viljandis, Tartus ja Tallinnas.

Ethno in Transitis kaasa tegevad muusikud on pärit Tšiilist, Sloveeniast, Austriast, Šveitsist,  Šotimaalt ja Eestist ning omavahel tutvunud rahvusvahelistes etnolaagrites. Nende kohtumiste põhjal on välja kujunenud muusikaline sõpruskond, kes sai seekord kokku Eestis, et ühiselt pilli mängida, laulda, õpitubasid läbi viia ning kontserte anda.

"Kõik grupi liikmed on omanäolised noored andekad muusikud, kelle puhul on erinevaid kultuure ühendavaks keeleks muusika.  Kuigi osalevate muusikute taust ning kultuur on kohati väga erinevad, naudime me koosmängus just neid pisikesi detaile, mida igaüks oma kultuurist kaasa toob,"  kirjeldas Ethno In Transiti olemust muusik ja tuuri üks korraldaja Maarja Nuut.  Kontserdil vahelduvad ühiselt esitatud lood sooloetteastetega, suuresti sünnib Ethno in Transiti muusika spontaanselt ja improviseerides.

Ethno in Transit annab täna kell 19.00 kontserdi Viljandis, Pärimusmuusika Aidas. Kolmapäeval esineb kooslus Tallinnas Eesti Muusikaakadeemias ning muusikabaaris Juuksur. Neljapäeval saab Ethno in Transitit kuulata Tartus Athena keskuses.

Ethno in Transitis teevad kaasa Fernando Stern Tšiilist (laul, kitarr, viiul), Matija Solce Sloveeniast (akordion, laul, nukuteater), Yuri Cainero  veitsist (itaalia traditsioonilised löökriistad, laul, kõrilaul), Kate Young  Šotimaalt (laul, viiul) ja Hermann Härtel Austriast (viiul, joodeldus, tants). Eesti muusikutest löövad kaasa Maarja Nuut (viiul, laul), Reigo Ahven (löökriistad), Tarmo Noormaa (lõõts), Sandra Sillamaa (torupill, viled, sopransaksofon) ja Tanel Kadalipp (kontrabass).

Toimetas Katrin Lipp, keskkonnaportaal www.bioneer.ee
Vaata juurde: folk.ee

Pilt: www.freewebs.com