6. detsembril toimub Rapla Kultuurikeskuses suur pärimusmuusika päev, mis koondub nime alla Tule-Tee. Musitseerivad TÜVKA muusikud, ansambel Ööproov, Tsibihärbläseq, NolensVolens ja Zetod.

Tule-Tee on 2005. aastal alguse saanud pärimusmuusika sündmus, kus tulevad kokku noored muusikud ja jagavad koostegemise rõõmu publikuga, kaasates neid soovi korral laulu ja tantsu.

Sündmus on saanud nelja aasta jooksul juba kindla kuju, ühendades endas tantsuklubi, regilauluõhtut, harrast kontserti ja spontaanset üheskoos pillimängu. Sel aastal on uuendusena plaanis läbi viia terve Tule-Tee päev. Kokku viis kontserti, mille vahel saab publik tutvuda ökokaupadega ja degusteerida rahvuslikke toite. Lisaks saavad huvilised, eelkõige lapsed, proovida viltimist ja paeltepunumist.

Olulisteks elementideks on ka nimes kajastuv tuli, mis loob pimedasse aega valgust, ja tee, mis kruusist rüüpamiseks valmistatud kohaliku päritoluga ravimtaimedest, ning eesti rahvustoit - karask. Tule-Tee nime saab lahti mõtestada mitmeti. Ühelt poolt kui tulest teed, mida me joome, teisalt tulest teed, mida mööda käime ning lõpuks, kui kutset tulla ja midagi teha.

Taotleme muusika võimalikku naturaalsust, seega on kõikide kontsertide heli võimendamata. Projekti teostajateks on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia näitlemiseriala tudeng Maili Metssalu, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika tudeng Mari Tammar, Rapla Haridusselts ja Rapla Kultuurikeskus. Meie eesmärk on kasvatada noorte huvi pärimusmuusika vastu, kasvatada teadlikkust ökoloogilisetest ja tervislikest toodetest ja ergutatud külastajate identiteedi- ja eneseteadvustunne ning seda kõike hubases õhkkonnas.

Kava: 6. detsember 2008 aasta kell 12.00 – 21.30

12.00- 13.30 Avamine. TÜVKA muusikud ja Ööproov. Laulu, tantsu ja üheskoos musitseerimist. Kostitamine tee ja karaskiga. Suursaal 35.-/ 50.-

15.00- 16.00 Tsibihärbläseq Kammersaal 25.-/ 35.-

16.30- 17.30 Vaba improvisatsioon Saali galerii Tasuta

18.00-19.00 NolensVolens Kammersaal 25.-/35.-

20.00- 21.30 Zetod Suursaal 35.-/50.-

Päevapilet 100/150.-