Euroopa päeva raames toimub 9. mail Vabaduse väljakul kl 15-18 RoheFest – Tallinna Euroopa rohelise pealinna poolt organiseeritud põnev roheprogramm ja -töötoad.

RoheFestile on oodatud kõik, kes soovivad saada uusi teadmisi ja anda oma panuse elurikkuse hoidmisele. Kindlasti annab see üritus teadmisi juurde keskkonnasõbralikust käitumisest, mh liikumisviisidest ning ringmajandusest, mida igaüks saab igapäevaselt ka ise rakendada.

RoheFestil on mitmeid töötubasid: Tallinna Botaanikaaia juhendamisel õpime seemnete külvamist ja taimede pikeerimist, maitsetaimi ära tundma ja kasutama koos Pisirohega. Avatud on toataimede vahetuse punkt, et mõni näiteks enda jaoks liiga suureks kasvanud toataim vahetada pisema vastu. Igaühele leidub alati sobiv, lihtsalt tuleb see õige üles leida.

Tallinna loomaaed viib läbi õpitoa teemal „Elurikkuse (looma)aed“, kus keskendutakse elurikkusele ja selle kaitsele ning loodusliku mitmekesisuse säilitamise vajadusele. Örrekese õpitubades saavad kõik soovijad meisterdada mesipaberit ja proovida kätt munakoorekunstis.

Keskraamatukogu ilmestab üritust roheteemalise väljapanekuga raamatutest eesti ja võõrkeeltes ja eksponeerib raamatukogujalgratast.

MTÜ Lähme Nulli on väljas ühekorrapakendite installatsiooniga. Tallinna Mesinike Selts tutvustab mesinike elu ja tööd ning annab mett maitsta. Precious Plastic MTÜ viib läbi plastiku ümbertöötlemise töötuba ja Filaret näitab, kuidas on võimalik taaskasutada ja ümbertöödelda kokkukogutud suitsukonisid.

Lapsi ootab ka vallatu Prügihunt, kes teab täpselt, kuidas peab prügi sorteerima nii, et maailm prügist puhtamaks saaks ning Euroopa rohelise pealinna maskott Kimmu, kes räägib lastele linnaloodusest ja liikuvusest.

Lisaks on avatud arutelunurk, kus astuvad üles Tallinna rohelise pealinna Rohenügijad Ralf-Martin Soe, Lauri Klein, Ragmar Saksing, Ines-Inessa Villido, Katarina Papp ning toimub Biotoopia aruteluring.

RoheFesti liikuvuse alal tutvustavad kestlikke liikumisvahendeid Hagen Bikes, Clevon, AuveTech, CityBike ning Bikeep.