Eestimaa Roheliste perekonnaseaduse muutmise petitsiooni allkirjastamine rahvaalgatus.ee portaalis on lõppenud. Läbi ajaloo suurima allkirjade arvuga petitsioonis nõuavad 35 805 allakirjutanut Riigikogul sätestada abielu mõiste perekonnaseaduses kahe täiskasvanud inimese liiduna sõltumata nende soost.

  • Bioneeri uudised
  • 11. jaanuar 2021
  • Foto: Vikerkaarekleeps. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee


Täna alustab Riigikogu liige Imre Sooäär parlamendis oma eelnõule allkirjade kogumist. Abielureferendumi eelnõu läheb eeldatavasti teisele lugemisele kolmapäeval koos viie muudatusettepanekuga. Rohelised annavad õige pea võimaluse rahvasaadikutel teema riigimehelikult lõpetada ja meie, 35 805 digiallkirjaga eelnõu komisjonist ilma muudatusettepanekuteta Riigikogu suurde saali saata. Nii nagu koalitsioonileping ette näeks.

Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova: “Vaatamata absurditeatrit meenutavale poliitilisele palaganile ja parlamentaarse demokraatia kriisile oleme täna lootusrikkad ja tänulikud, sest nii suur hulk inimesi toetab võrdset kohtlemist ja õigluse jalule seadmist. Geiabielude legaliseerimine Eestis on võimalik. Loodan, et saame selle õige pea teoks teha. Kõik pered väärivad tunnustust ja kaitset!"

“Petitsiooni saatnud enneolematu allkirjade hulk näitab selgelt, et võitlus ei käi mitte ainult rahvahääletuse ärajätmise vastu, vaid ka abieluvõrdsuse poolt,” sõnas roheliste esimees Kaspar Kurve. “Ma tänan kõiki, kes oma allkirja tolerantsema, empaatilisema ning isikuvabadusi austava Eesti jaoks andsid. Aga võitlus ei ole veel läbi. Kui edastame algatuse koos allkirjadega Riigikogule, siis võitlus alles algab.”

Eestimaa Rohelised võtsid oktoobris esimese Eesti erakonnana vastu ametliku seisukoha toetada abielu kahe täiskasvanud inimese liiduna, sõltumata soost ning algatasid abielu mõiste laiendamist taotleva petitsiooni. Tänaseks on seisukohaga liitunud ka Eesti 200 ning Sotsiaaldemokraadid. Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioonileping näeb ette 25 000 allkirjaga algatuse jõudmist Riigikogu suurde saali.

Otselink algatusele.