7. märtsil kell 17.05 teatati Häirekeskusele, et Kuressaares Roomassaare sadamas asuvast linnuvaatlustornist on näha suitsu. Päästjate saabudes põles kuue meetri kõrgune ja 3x5 meetri suurune linnuvaatlustorn, andis teada Kuressaare Linnavalitsus.

Päästjad kustutasid põlengu ning piirasid ohtlikuks muutunud torni ohulindiga. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Roomassaare loodus-linnuvaatlustorn on ka varem tulekahjus kannatada saanud, kuid seekord said puitkonstruktsioonid sedavõrd tõsiselt kahjustada, et torni taastamine senisel kujul pole enam võimalik.

Abilinnapea Kalle Koov on veendunud, et tulekahju tekitas süütamine. Tema sõnul on ääretult kahetsusväärne, et leidub nii pahatahtlikke inimesi. Kuressaare heakorra järelevalvespetsialist Heino Vipp on samuti veendunud, et tulekahju põhjustas sihipärane ja kuritahtlik tegevus. „Kindlasti pole tegu hooletuse tagajärjel tekkinud õnnetusega, sest märg puit ei sütti niisama lihtsalt. Ilmselt on kasutatud süütevedelikku ja tegu on otsese pahatahtlikkusega.“ Linnuvaatlustorni rusud likvideeritakse ja uut torni lähiajal paigaldama ei hakata.

Kuressaare lennuvälja vahetus läheduses asuv loodus-linnuvaatlustorn püstitati 2009. aastal Roomassaare sadamat ja Kuressaare linnaparki ühendava kergliiklustee äärde. Sealt olid vaadeldavad Kuressaare lahe veeala, laevatee jahtsadamasse, Kuressaare linn, Roomassaare sadam, Nasva sadam, Vahase ja Loode tammik.