Eelmise aasta augustis Johannese Koolis Rosmal toimunud 15. Ida-Euroopa Päevadel sündis koostöös saksa õppejõududega idee viia meeli äratav, liikumist ja sotsiaalsust toetav projekt läbi ka talvel. Nüüd saab mõte teoks ja järgmisel nädalal, 26.-30.01.2009 toimub Johannese Koolis Rosmal täiesti eriline koolinädal - loovusnädal „Eluhirmust elurõõmuni“.

Õpilaste tunniplaani lisanduvad peale põhitundi igapäevaselt plastitseerimine (savi, puu, kivi), muusika-improvisatsioon ja Bothmer-võimlemine. Vastavalt loovterapeudi Tanja Franke, heliökoloog Hannes Heyne ja legendaarse liikumisõpetaja Alheidis von Bothmeri juhendamisel.

Igal pärastlõunal kl 16.00-18.00 on loovusnädalale oodatud ka täiskasvanud. Avaneb suurepärane võimalus ise kõigi ülalnimetatute juhendamisel kogemusi omandada. H. Heyne juures on peale muusika-improvisatsiooni võimalik ka lasteharfe ehitada. Vajalik eelregistreerimine.

Nimekad õppejõud Saksamaalt

Hannes Heyne on Dresdenist pärit vabakutseline heliökoloog. Tegeleb muusikaimprovisatsiooni ja pilliehitusega. On juhendanud töögruppe üle maailma. Algselt oli keskkonnaametnik, tegeledes veeprobleemidega. Sel ajal osales aktiivselt rahvamuusikaansamblites. Olles keskkonnaametnik, sai aru, et keskkonda muuta aitab inimese enda sisemine muutus. Loobus ametniku elukutsest ning hakkas vabakutseliseks muusikuks, et muusika kaudu tundlikkust paremini inimesteni viia.

Ulrich Schöne on Saksamaa Waldorfseminari õppejõud. Kunstnik, täielik korüfee. Üle pika aja taas Eestis. On pannud aluse eesti waldorfkoolide kunstiõpetusele.

Alheidis von Bothmer on elav klassik Stuttgarti seminarist (80 aastane); Bothmer võimlemise rajaja krahv von Bothmeri minia.

Bothmer võimlemine – üks võimlemise viise, mille läbi inimene õpib oma keha tunnetamist ruumis. Selle abil õpivad lapsed vastavalt oma vanusele kogema oma keha. Kasvav inimene teadvustab spetsiifiliselt vanuseastmetele kohandatud harjutuste abil oma luusüsteemi toetus- ja kasvujõudu, nii et ta saab ruumis, milles ta elab ja liigub, elukindlust ja tuge. Täiskasvanute puhul võivad Bothmer-harjutused olla uue elutoe ja elujulguse leidmiseks, siis kui hingeline tasakaal on kõikuma löönud.

Tanja Franke on vabakutseline ja mitmekülgne loovterapeut Saksamaalt. Elujaatav ja rõõmsameelne inimene, kelle lemmikmaterjalideks on savi, puu ja kivi. Käsitleb vormi ja vormi liikumisi-muundumisi läbi erinevate materjalide.

Loovusnädalal osalemise tasu kõigile huvilistele pärastlõunati kl 16.00-18.00:
- Üksiktund 1,5 h maksab täiskasvanule 80 EEK.
- Neli pärastlõunat 4X1,5 h (Bothmer võimlemine) 250 EEK.
- Viis pärastlõunat 5x1,5 h (plastitseerimine, pilliehitus) 300 EEK.

Täpsem info ja registreerimine:
Marika Nurmsalu akiram21@googlemail.com, 506 9616
Riina Velmet riinavelmet@hot.ee, 534 97023

Loe lisaks: http://www.rosma.edu.ee/