Saabumas on sõbrapäev. Miks mitte meisterdada sel puhul koju või lasteasutusse üks sõbrapäevapostkast. Nii saaks lapsed koos vanematega väikeseid kaardikesi vahetada ning õhinaga oma kaarti või kaarte oodata. Kasti saavad midagi peita ka krutskitega täiskasvanud teineteise jaoks, kui nad uuesti hilisõhtul postkasti avavad.

Postkasti idee sai alguse ühest tühjast kingakarbist, kuna lähenemas on sõbrapäev. Mõte liikus kiiresti meenutusteni, kuidas kooliajal meil sellised kastid olid ja kui põnev oli neid kirju oodata. Soovisin oma lastele luua ka sellist põnevust ja pakkuda avastamisrõõmu.

Otsisin sobiva kasti ning teised materjalid oma varudest välja ning töö võis alata. Kõigepealt keerutasin tulevat postkasti ja otsisin koha, kuhu teha pilu kirjade jaoks. Vähemalt minu jaoks tundus parimaks variandiks papist kasti kõige õhem koht.

Sõbrapäevaks nägus postkast?

Nii jääb minu postkast külili, mitte püsti seisma. Kuna kast oli mustriga, pidin selle üle kleepima enne kui sain hakata kaunistama. Parasjagu juhtus kodus olema plokk A3 akvarellipaberit, millel olid ilusad punaste moonidega kaaned.

Sellise meisterdamise juures on hea alles hoitud kinkepaberid või muud ümbrispaberid ära kasutada. Pärastpoole saab neid kasutada ka kaartide tegemisel. Võtsin ploki kaaned ja kasutasin neid kleepimisel ära.

Hiljem teipisin üle veel ääred ja nurgad, et kuskilt mõni nurk nii - öelda irvitama ei hakkaks. Edasi sai välja lõigata roosakast tapeediribast südamed ning need sai kastile sobitatud. Südamed kleepisin ainult kasti peale, kirjapilu juurte ning esiküljele.

Sõbrapäevaks nägus postkast?

Soovisin postkasti dekoreerida tagasihoidlikumalt, kuna aluspaber oli juba piisavalt kirju. Minu postkast mõõdud said 11 cm X 20 cm X 30 cm. NB!

Ärge unustage pärast sõbrapäevakaarte tegemast!

 

Ilusat meisterdamist ning sõbrapäeva.