Maikuus pälvis Samsung esimese teleritootjana maailmas oma LED-teleritele Põhjamaades hinnatud Luigemärgi, mis garanteerib, et tähistatud toode vastab karmidele keskkonna- ja kvaliteedinõuetele. LED-telerid kulutavad LCD-teleritega võrreldes 40% vähem elektrit. LED-lambid ei sisalda ka elavhõbedat, mis suurendab nende keskkonnasõbralikkust ja -ohutust võrreldes muude taustavalgustuse tehnoloogiatega.

Samsungi LED-telerid hiilgavad üliõhukese, 3 cm paksuse ekraani ning laitmatu pildikvaliteediga. Sisseehitatud Internet@TV kaudu saab LED-teleriga kiirelt ja mugavalt otse teleriekraanil Internetis surfata. Üliõhukese teleri saab seinale riputada nagu pildiraami.

Samsung teeb uute LED-telerite tootmise raames koostööd tunnustatud tööstusdisaineri ja kunstniku Yves Behar´iga*, kes nõustab ettevõtet eeskätt tootekujunduse ja keskkonnasäästlike lahenduste osas. Lisaks aitab Behar korraldada Interneti turunduskampaaniat ning ühistegevustest valmib ka dokumentaalfilm.

Ülimoodsate ja tõeliselt õhukeste LED-telerite peamiseks valgusallikaks on tavapäraste külmkatoodiga luminestsentslampide (CCFL) asemel LED-lambid, mille ülikõrge kontrast ja suur värvisügavus tagavad parema pildikvaliteedi. LED-lambid loovad tumedamaid musti toone, mis jätavad silmale mulje lõputust sügavusest, ning kirkaid ja selgeid valgeid toone.

Oluline energiasääst

Lisaks paremale pildikvaliteedile pakuvad LED-telerid ka energiasäästu – LED-teleri energiatarbimine on üle 40% väiksem kui sama suurel LCD-teleril. LED-lambid ei sisalda ka elavhõbedat, mis suurendab nende keskkonnasõbralikkust ja -ohutust võrreldes muude taustavalgustuse tehnoloogiatega. LED-teleritega käib kaasas optimeeritud energiasäästurežiim, mis kohandab taustavalgust vastavalt vajadustele.

Samsungi LED-telerites on mitu uuenduslikku funktsiooni, mis vähendavad liikumise hägustumist ja pildi värisemist, mis on LCD-teleris kiiresti liikuva pildi näitamisel probleemiks olnud. Kõigis kolmes Samsungi LED-teleri seerias kasutatakse kaadrilisamistehnoloogiat Motion Plus™. Seeria 8 värskenduskiirus on erakordselt suur, 200 Hz – neli korda suurem kui teistel teleritel – ning see peaaegu kõrvaldab kiire, sündmusterohke liikumise kuvamisel tekkivad defektid. Seeriad 7 ja 6 pakuvad oma 100-hertsise värskenduskiirusega samuti selget pilti filmide ja spordiülekannete vaatamiseks ning videomängude mängimiseks.

Võrgu- ja meelelahutusfunktsioonid

2009. aastal toob Samsung televisioonitarbimisse murrangu oma sisuteenusega Internet@TV. Koostöös ettevõttega Yahoo! välja töötatud internetiinfoliides on kaasas 8 ja 7 seeria teleritega ning see kasutab kas juhtmega või juhtmeta Ethernet-ühendust, võimaldades ühe nupuvajutusega tuua ekraanile Yahoo!, Flickri, YouTube’i ning muud võrgusaidid.

________________________________

* Yves Behar on auhindadega pärjatud tööstusdisainer ja fuseproject’i asutaja. San Franciscos asuv fuseproject on eripalgeline disainistuudio, mis tegeleb kaubamärkidele emotsionaalse laengu lisamisega lugude kaudu. Behar on pälvinud tehnoloogia rakendamise eest kunstis kõrgeid tunnustusi ning ta on üks juhtivaid looduslähedaste ja jätkusuutlike elu- ja tarbimisviiside propageerijaid. Tema arvukate saavutuste hulka kuulub näiteks Londoni disainimuuseumi poolt 2008. aastal antud aasta disainiauhind firmale OLPC tehtud tööde eest. Ajakiri Time valis ta 2007. aastakordal 25 visionääri hulka ning mainekat Red Doti disainiauhinda on talle alates 2004. aastast antud tervelt kümme.