Tänavune Loodusfestival toimub 7.‒13. juunini 2021 üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. Loodusfestivali keskseks teemaks on sel aastal koostöö looduses.

"Loodusfestivali programm on võrreldes varasemaga veelgi kasvanud. Loodusfestivali sündmuseid korraldab juba rohkem kui 20 loodusvaldkonnas tegutsevat asutust. Üle Eesti toimuvad filmiõhtud, seminarid, töötoad ja loodusvaatlused, sekka kunsti ja meelelahutust. Loodusfestivali programmis põimuvad tihedalt loodus ja kultuur. Näiteks Eesti Rahvaluule Arhiivi töötajad meenutavad meile looduse ja inimeste suhete ajalugu rahvaluule kaudu ning Pernova Hariduskeskuse vahendusel saab osa rannaniidu ja -pargi kujunemisloost,” sõnas Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein.

“Mitmesuguseid sündmusi toimub nii Tallinna Loomaaias kui Tallinna Botaanikaaias, Eesti Maaülikooli üksustes, Lodjakojas, Tartu Loodusmajas ja mitmetes teistes väga põnevates paikades. Programmist leiab nii üllatusi kui juba traditsiooniks muutunud sündmusi ja nii lõppeb festival ka sel aastal Linnujämmiga,” lisas Hein.

Loodusfestivali kavas on ka traditsiooniks saanud loodusvaatluste maraton, mis sellel aastal leiab aset 12.‒13. juunil. Avalikud vaatlusalad paiknevad taaskord üle Eesti, kus kõigil huvilistel on võimalik osa võtta ja loodusvaatlusega tutvust teha juhendajate kaasabil. Maratoni käigus tehtavad vaatlused sisestatakse Elurikkuse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad.

Vaata festivali programmi

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kandidaat. Loodusfestival sai alguse 2015. aastal kui toimus Tartu loodusnädal. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja nimetati ümber Tartu loodusfestivaliks. 2018. aastast on festivali tegevused leidnud aset ka väljaspool Tartut ja sündmus kannab nime Loodusfestival.