Eestikeelses Vikipeedias möödunud aasta 1.-30. novembril toimunud Kreeka-teemaliste artiklite võistlusel selgusid võitjad ja autasustamine toimus 22. jaanuaril Tallinnas Kreeka Suursaatkonnas.

MTÜ Wikimedia Eesti algatatud võistluse eesmärgiks oli täiendada eestikeelset Vikipeediat usaldusväärse ja hariva infoga Kreeka tänapäevast ja ajaloost ning saada Vikipeediale uusi kaastöölisi. Osalema kutsuti kõiki soovijaid. Võistluse tarbeks kirjutatud artikleid hindasid klassikaline filoloog Janika Päll, MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige Sven-Erik Soosaar ja Tartu Ülikooli Keelekeskuse uuskreeka keele õpetaja Vaike Tammes.

Artiklite hindamiseks loodi kuus kategooriat: kultuur (v.a. Vana-Kreeka periood), geograafia/loodus, majandus, sport, sotsiaalia ja Vana-Kreeka. Kultuurikategoorias osutus võitjaks Andry Arro, geograafia valdkonnas Mart Küng, spordikategoorias kasutaja Mona, sotsiaalvaldkonnas läks võit jagamisele Robert Reismani (artiklid ajaloost) ja Kristiina Kuslapuu (artiklid poliitikast ja meediast) vahel ning Vana-Kreeka teemaliste artiklite eest anti auhind nii Andry Arrole kui ka Andres Luurele. Majanduse kategoorias jäi paraku võitja välja kuulutamata. Auhinnad pani välja Kreeka Suursaatkond Eestis.

Kokku kirjutas artikleid 13 osalejat. Vikipeediat täiendati 230 artikliga, millest 199 on täiesti uued ja 31 puhul oli tegemist varasemate artiklite täiendamisega. MTÜ Wikimedia Eesti tänab kõiki osalejaid ja õnnitleb võitjaid.

Võistluse veebilehekülg