Sellel nädalavahetusel, 28. ja 29. mail, on Tallinna lauluväljakule koguperefestivali raames üles pandud mänguline keskkonnatelk lastele, kus saab kohtuda põnevate tegelastega, mängida prügi sorteerimise mänge ja vaadata nukuetendust.

"Tahame pakkuda lastele ja lastevanematele toredat ja mängulist keskkonda, mille sees saab laps aimu igapäevastest valikutest, mille kaudu iga inimene, sõltumata oma vanusest, saab loodust hoida ja väärtustada," ütles projekti koordinaator Helina Aaboja.

Lastele kujundatud loodushoiu telgis osalevad maskotid, kes on tuntud üle Eesti oma keskkonda hoidvate sõnumite poolest. Prügihunt, Pakendik, Purk ja sipelgas Ferda laulavad lastega prügilaulu ja mängivad prügi sorteerimise mänge. Telgis on terve päeva vältel võimalik näha ekraani vahendusel vastvalminud nukuetendust "Prügihunt ja Superjänes," eesti ja vene keeles, milles needsamad lastele tuttavad tegelased tutvustavad keskkonnasõbralikke käitumisviise lõbusal ja lihtsal moel.

Programm telgis "Prügihunt ja Superjänes" 28. ja 29. mail:

  • 11-18:00 avatud meisterdamise nurk
  • 13:00 nukuetendus "Prügihunt ja Superjänes", eesti keeles
  • 14:00 nukuetendus "Prügihunt ja Superjänes", eesti keeles
  • 15:00 nukuetendus "Prügihunt ja Superjänes", vene keeles
  • 16:00 nukuetendus "Prügihunt ja Superjänes", eesti keeles

"Prügihunt ja Superjänes" on sellel kevadel 50 Eestimaa kooli ja lasteaeda külastanud loodushoiu-teemaline nukuetendus, kus saavad kokku kõik senised läbi aastate lastele keskkonnahoidu õpetanud tegelaskujud. Etenduse ja selle tegelastega saab tutvuda aadressil etendus.jci.ee ning see valmis Nukuteatri ja JCI GO Koja koostöös. Etenduse valmimist ja koguperefestivalil osalemist finantseerib Keskkonnainvesteeringute Keskus.