Täna, 22.aprillil tähistatakse Maa Päeva. Ettevõtmine sai alguse 1970.aastal USA-s, kus miljonid ameeriklased tulid tänavatele protestimaks keskkonna saastamise vastu. Tänapäeval tähistatakse Maa Päeva üle kogu maailma mitmete erinevate ürituste ja ettevõtmistega, mille eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele.

Maa Päeva ei tähistamine ei ole kord aastas keskkonnale mõtlemine. See on üks osa Maa Päeva võrgustiku (Earth Day Network) tööst. Maa Päeva võrgustik on aastaringselt tegutsev globaalse keskkonnateadlikkuse juhtiv edendaja. Läbi selle suhtlevad keskkonnaaktivistid üle kogu maailma. Koostöö tulemused rakendatakse ellu oma kohalikus kogukonnas.

Maa Päeva ettevõtmistega on seotud ligi 17 000 organisatsiooni 174-s erinevas riigis. Maa Päev on ainus üritus, mida tähistatakse üle kogu maailma ja seda olenemata usulisest või rahvuslikust taustast.

Ettevõtmise missiooniks on soodustada eripalgeliste keskkonnaorganisatsioonide arengut ja tõsta sellega koduplaneedi jätkusuutlikkust. Oma sihte saavutatakse läbi poliitika, hariduse ja teadlikkust suurendavate ürituste.

Maapäeva juhtmõte on tegutseda lokaalselt üksiku inimese tasandil, et kõik koos anda panus globaalsete probleemide lahendamisele.

Eraldi eesmärgiks on seatud mõiste „keskkond“ laiendamine. Keskkond hõlmab ka tervist ja ühiskonda. Tähtsad ei ole ainult vee ja õhu saastumine, vaid ka koolihariduse kvaliteet, ühiskondlik transport, tööpuudus, astma, vähk, parkide hooldamise liiga vähene rahastamine jne. Teemasid, mis kujundavad keskkonda kui tervikut on väga-väga palju.

Bioneer kutsub oma lugejaid Maa Päeva tähistama! Igaüks meist võib ja saab anda oma isikliku panuse koduplaneedi parema tuleviku nimel. Tehkem siis seda!