9.-11. veebruarini toimub erinevais paigus Viljandi linnas visuaalkunstifestival Viljandi Tuled. Sel aastal neljandat korda toimuv festival on senisest suurim ning esmakordselt ka rahvusvaheline. Koostöös Euroopa Kultuuripealinnaga Tartu 2024 korraldatud avatud kutse tulemusena jõuab Viljandisse kolm rahvusvaheliste kunstnikerühmituste poolt loodud installatsiooni.

Täna õhtul kell 18 avatakse Viljandi vabaduse platsil installatsioon "Ouroboros", mille on loonud Süüria-Prantsusmaa arhitektide rühmituse UV LAB liikmed. Avasündmusel kostub kuue meetri kõrguse ning kaheteist meetri laiuse puidust Ouroborose sisemusest DJ Maiduki poolt valitud funk’i ja soul’i mis äratavad sisemise kevade.  

Rahvusvahelise väljakutse võidutöödena on täna õhtuks kerkinud Viljandisse veel kunstnike duo Arcane - ukraina arhitekti ja kunstniku Alexandra Polyakova ning itaalia arhitekti Stefano Dal Piva  jäätellistest koosnev skulptuur “ Perpetual” ning hispaania kunstniku Marta Cartu teos “Future hybridizations” , mis teeb ettepaneku uuteks tulevikuviisideks maailmas, mis saaks olla jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik, teose meediumiks on kangamaalid.

Eesti kunstnikest tulevad Viljandisse Taavi Suisalu installatsiooniga “Oodates valgust”,  Rebecca Villem raamatuinstallatsiooniga “Tule ja jää”. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia visuaaltehnoloogide IV kursus Urmas Lüüsi juhendamisel loob installatiivses ruumis tudengite ühise näituseruumi programmi. Kõrgema Kunstikooli Pallase tudengid loovad Viljandi Tänavakunsti galeriisse kohaspetsiifilise linnamööbli, mis jääb linnaruumi ka festivali järgselt. Viljandi linnaruumis toimetavad ka Viljandi  Kunstikooli õpilased Laineli Parresti, Reniita Romanni, Kaja Milleri, Resa Tiitsmaa juhendamisel. Kunstikooli seltskond loob kolm eriilmelist ruumiinstallatsiooni: "Riidekapi lood", korterinäitus "Kas ma tohin selle pildi seinale panna" ning Tartu 2024 Noorte kaasaegse kunsti aasta projekt "Noorte koht Viljandis".

Installatsioonide külastamist rikastab mitmetahuline visuaalkunsti toetav kultuuriprogramm. Kavast leiab Luulelüürika koos Jaan Pehkiga, Drink & Draw visandamisõhtu, kuhu on oodatud igasuguse tasemega joonistushuvilised ning lastele ja peredele mõeldud Jutupliiats, mis tõukunud kunagisest legendaarsest Raivo Järvi telesaatest, kus muinasjutustuse kõrval valmib konteksti kohalduv joonistus. Viljandi Tulede festivalil jutustavad ja veavad pliiatsit Maari Soekov ning Greta-Liisa Grünberg. Õhtustel pidudel esinevad sel aastal  julge, mõjuv, maialt mässav rokkbänd The Boondocks ning erinevad DJ-d, osad neist installatsioonide autorid, osad melomaanid Eestist. 

Alates 2021. aastast aina suuremate kunstiliste ambitsioonide suunas liikuv Viljandi Tuled on platvorm, milles kohtuvad erinevad meediumid: arhitektuur, kunst, muusika, multimeedia ja valgus.