Sel nädalavahetusel toimub Tallinna külje all Luigel juba 22. korda traditsiooniline Luige Maaelu Näituslaat, mis hõlmab endas Baltimaade suurimat looma- ja linnunäitust ning aiandus- ja käsitöölaata.

Maaelu näitus annab suurepärase võimaluse tutvuda Eesti maaeluga, koos annuse eksootikaga. Näha saab piima- ja lihaveiseid, lambaid ja kitsesid, kodulindusid ja -küülikuid ning erinevaid kalu. Eksootikat pakuvad jaanalinnud, alpakad ja erinevad roomajad ning närilised.

Eesti Linnukasvatajate Selts korraldab Eesti läbi aegade suurima tõulindude näitus-konkursi. Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tutvustab Eestis aretatavaid veisetõuge. Lisaks saab näha lehma- ja kitselüpsmist, lambapügamist ning meevurritamist.

Aiandus- ja käsitöölaat on fokusseeritud kodude ja aedade sisustamisele. Esindatud on rikkalik kodumaine seemne-, taime-, lille-, vilja-, ilupuude ja ilupõõsaste istikuvalik ning õuekujunduskaupade valik. Laadal pakutava kauba sortiment ulatub seemnetest kuni saunade ja kodudeni. Laadal osalevad ettevõtjad igast Eesti maakonnast ja pakutava kauba osas on eelistatud eestimaist kaupa ja eestimaiseid kauplejaid.

Mõnusaks ajaveetmiseks ja kõhutäitmiseks on näituslaadal külastajate poolt kõrgelt hinnatud toidutänav, kus pakutakse mitmekülgseid kodumaiseid toiduaineid ja tooteid. Tootjate ühendliitudena on esindatud Talumeiereide Liit, kes viib läbi parima juustu konkurssi ja 2019. aasta Eesti toidupiirkonna esindaja UMA MEKK.

Peredele mõeldes on lasteala ka sel aastal suurenenud. Toimuvad erinevad võistlused ja meisterdamised, lisaks ka traditsiooniline ponisõit, erinevad batuudid ja atraktsioonid. Emadepäeva tähistame pühapäeval koos rahvatantsijate ja Improteater Impeerium etendusega.

Luige Maaelu Näituslaada peakorraldaja Koit Põllu sõnul on Luige Maaelu Näituslaat suurepärane võimalus saada ühes kohas põhjalik ülevaade Eesti taludes toimuvast. „Parimad talud näitavad Luigel kõiki Eestis kasvatatavaid koduloomi, -linde ja meie vete kalu. Et seda kõike muul ajal näha, tuleks väga palju talusid läbi sõita,“ lisab korraldaja muiates.

„Huvi näituslaada vastu on väga suur, nii müüjate kui ka külastajate, sh välisriikide külastajate poolt. Seda arvestades oleme seadnud ka piiri müüjate arvule ega tekita müügiplatse juurde külastajate ruumi arvelt. Tahame, et külastajad saaksid Luigel mõnusalt ja lahedalt aega veeta,“ selgitab sõnas Koit Põld.

Luige Maaelu Näituslaat toimub 10.–12. maini. Reedel on näituslaat avatud kell 12-19, laupäeval kell 9-17 ning pühapäeval kell 9-16. Näituslaada piletihind lastele, õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on 4 eurot, täiskasvanutele 6 eurot ja peredele 15 eurot. Kolmandat aastat järjest on võimalik soetada pilet eelmüügist Piletilevist.

Lisainfot Luige Maaelu Näituslaada kohta saab veebilehelt ja Luige Maaelu Näituslaada Facebooki lehelt.