Linnauuringute professor Tauri Tuvikene: Ühistransport on nii oluline viis, kuidas liikuda punktist A, punkti B, kui ka avalik ruum, kus võib kohtuda ühiskonna mitmekesisusega. See on teenus, mis peab arvestama nii töö ja kodu vahel pendeldajate kui ka nendega, kes liiguvad poodi, arstile, sõbrale külla või lapsele lasteaeda järgi. 

Ühistranspordi puhul on kõige olulisem, et ta oleks olemas. See tähendab, et kasvav kütusehind ei tohi viia ühissõidukite kadumiseni või selle kasutajatele hinna suure kerkimiseni. 
Kui suuremates linnades on ühistransporti kergem pakkuda, siis hõreasustuses on kasutajatele sobiva süsteemi loomine paras katsumus. Viimases on vaja ka rohkem sidusust transpordi liikide vahel ja ehk isegi lõimida see rattarendiga. Mõnel juhul on kasu ka nõudepõhisest transpordist. 

Millised mõtted või küsimused on teil ühistranspordiga sõites tekkinud? 

Küsimustele vastab Tallinna Ülikooli linnauuringute professor Tauri Tuvikene. Võite jagada ka oma lugusid ühistranspordist kui avalikust ruumist ja tulevikuideid ühissõidukite kasutamisest.
“Küsi teadlaselt!” on üle nädala Tallinna Ülikooli Facebookis ilmuv postituste sari, kus kõik huvilised saavad küsida teadlaselt mõne aktuaalse ja põneva teema kohta küsimusi. Teadlane vastab küsimustele 24h jooksul.