Tallinn esitles Loodusmuuseumis oma Euroopa rohelise pealinna aasta maskotti Kimmut, kelle joonistas 12-aastane Mona Vilms Nõmme Gümnaasiumist. Kimmu on loodusolend, kes õpetab inimestele keskkonnasäästlikkust, elurikkuse hoidmist ja vabas õhus liikumist.

Möödunud sügisel toimunud joonistusvõistlusel otsis Tallinn Euroopa rohelise pealinna maskotti. Konkursil said osaleda kuni 15-aastasted lapsed ja kokku laekus konkursile umbes 800 joonistust. Võitjaks valiti Tallinna Nõmme Gümnaasiumi õpilane Mona Vilms, keda juhendas Kai Tamm.

Tallinna linnapea, joonistusvõistluse patroon ja žürii esimees Mihhail Kõlvart tänas Loodusmuuseumis parimaid joonistajaid ja nende juhendajaid. „Mul on hea meel, et rohelise pealinna maskotivõistlusel osales nii palju lapsi. See näitab kui oluliseks peavad noored loodust ja keskkonnahoidu. Rohelise pealinna aastal soovime harida keskkonna teemadel kõiki, aga tahame ka, et noorte hääl saaks rohkem kõlapinda ja aitaks meil teha tuleviku jaoks paremaid otsuseid,“ ütles Kõlvart.

Maskoti joonistusvõistluse võitja valis kuueliikmeline žürii koosseisus Mihhail Kõlvart (Tallinna linnapea, žürii esimees), Janeli Jallai (Tallinna Euroopa rohelise pealinna büroo turunduse projektijuht), Viivi Lokk (Tallinna Haridusameti juhtivspetsialist), Signe Suviste (Tallinna aasta huvialaõpetaja 2022), Annemarie Rammo (Eesti Loodusmuuseumi turundusjuht) ja Diana Põder (tunnustatud kunstiandega Tallinna õpilane).

Tallinn otsis joonistusvõistlusel toredat maskotti, kes sümboliseeriks linnaloodust, keskkonnahoidu, nutikust, kestlikku mõtteviisi jne. Parim maskott tehakse päriselt valmis ja hakkab linnas keskkonnasõnumit kandma. Lisaks auhindadele koostatakse parimatest töödest rohelise pealinna aastal näitus.

Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 korraldab tänavu Tallinna lastele ja noortele mitu erinevat keskkonnateemalist konkurssi. Lisainfo.