Tallinna vanalinnas toimus rongkäik „Marss kanad puurist vabaks“, millega avaldati toetust kanade puurispidamise keelustamisele Eestis. 

  • Loomakaitse
  • 14. mai 2024
  • Foto: Kanade toetuseks korraldatud rongkäik / Nähtamatud Loomad

Farmiloomade heaolu eest seisva loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad algatatud aktsioon tõi kokku julgelt üle 300 osaleja. Ürituse eesmärk oli näidata, et Eesti ühiskond hoolib ja ootab kanade puurispidamise keelustamist, mis leevendaks nende sadade tuhandete lindude kannatusi. 

Suurejooneline rongkäik, kuhu olid kaasatud nii meeleolukas trummiorkester kui lustakad kostümeeritud kanad-tibud, sai alguse Sõpruse kino juurest ja jõudis lõpuks Vabaduse väljakule. Rongkäik tegi tee peal neli peatust, kus tunnustati neid vastutustundlikke ettevõtteid, kes on juba loobunud puurikanade munade müügist ja kasutamisest.

Vabaduse väljakul esinesid lisaks Nähtamatute Loomade tegevjuht Kristina Meringule temaatiliste sõnavõttudega Hanah Lahe Reformierakonnast, Zuzu Izmailova Eesti200-st ja Joosep Vimm Sotsiaaldemokraatidest. 

Kohale oli toodud ka inimsuuruses puur, kuhu sisse astudes tekkis korraks võimalus ette kujutada, mis tunne on elada puurivangistatult.