Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab huvilisi 2. aprillil kell 11.00–15.30 huvipäevale „Kevadine linnuelu”. Sel korral on fookuses lindude tundmaõppimine.

Huvipäeval „Kevadine linnuelu” õpime tundma ülesannete kaudu kevadet linnu vaatevinklist. Saame teada, millised linnud saabuvad Eestisse varakult, ning millised hiljem. Uurime kägu kukkumist, selgitame välja, millest ja millal teeb vares pesa, ning paneme üldised linnuteadmised proovile. Õpime tikutaja, koovitaja, sookure ja aasta linnu, metskurvitsa kohta.

Huvipäeval toimuvad põnevad tegevused geoloogia töötoas, kus uurime kristallidega kive mikroskoobis. Meisterdamise töötoas valmistame sulelisi ja liikuvaid linde. Lemmikloomade töötoas saab kell 11.30 ja 13.30 tutvuda loodusmuuseumi elavnurgas eksootiliste loomadega: püütoni, roheleeguani, kilpkonnade, tarantli, gekode ja kaladega.

Huvipäev toimub 2. aprillil kell 11.00–15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise tn 46). Osalemine muuseumipiletiga. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud. Kohale tulles palume järgida turvalise muuseumikülastuse tingimusi.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.