Tartu Ülikooli loodusmuuseumis on käimas igaastane seenenäitus. Seenenäitusele võivad külastajad ka oma leitud metsaharuldusi tuua.

  • Keskkonnaharidus
  • 3. september 2019
  • Foto: Pomerantspuravikud/Külli Kalamees-Pani

SEENENÄDALA SÜNDMUSED

2.-15. septembril kl10-17 TÜ botaanikaaia otsimismäng puuseente rajal. Pilet 1€

4. septembril kl18 TÜ loodusmuuseumi loodusõhtu „Trühvlid maapõues“. Esineb Kai Ilves. Pilet 3€

5. septembril kl10 seeneretk metsas. Väljasõit Vanemuise teatri alumisest parklast.
Juhendajad Teele Jairus ja Külli Kalamees. Osalustasu on 8€, lastele 4€
Eelregistreerimine: loodusmuuseum@ut.ee või tel 7376076

6-7. septembril kl10-18 seenenäitus TÜ loodusmuuseumis

Näitusel jagavad seeneinfot konsultandid. Piletiga saab külastada nii seenenäitust kui ka loodusmuuseumi püsiekspositsiooni. Pilet 4€, lastele 2€

***

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seenenäitus toimub 6-7. septembril

Selleaastasel seenenäitusel “Seentepidu” saab Tartu Ülikooli loodusmuuseumis tutvuda huvitavate sügisseentega. Näitus on avatud 6. ja 7. septembril kell 10-18.
Seenenäitust saab külastada soodushinnaga piletiga, mis võimaldab lisaks seenenäitusele näha ka loodusmuuseumi püsiekspositsiooni.

“Seenenäitusel loodusmuuseumi seminarialal saab tutvuda huvitavate sügisseentega - pilvikutest, puravikest, riisikatest, kännu- ja kukeseentest kuni väga mürgiste kärbseseenteni välja.  Näitusel leiate seened koos söödavuse ja mürgisuse teabega,” sõnas TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani. “Seenenäitusele on oodatud ka külastajate seened, mille võib tuua Tartu Ülikooli loodusmuusemisse näituse ajal, 6. ja 7. septembril kell 10-18,” lisas ta.

Näitusel jagavad seenealast infot ka konsultandid.

Seenenäituse ja loodusmuuseumi piletihind on 6-7. septembril 4 eur ja 2 eur. Gruppidel palume teavitada külastusest ette: loodusmuuseum@ut.ee, tel 737 6076.

Seenenädala sündmusi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.