Meile on oluline, et Tartu keskpark säiliks ja areneks pargina, seepärast tuleme välja Keskpark 2024 initsiatiiviga. Kutsume inimesi kaasa rääkima ja oma seisukohti avaldama, milline peaks olema Tartu keskpargi nägu ja tegu.

Oleme loonud visiooni, mismoodi võiks keskparki hoida ja arendada. Esimesena oli paigas nõue: mitte ühtegi puud ei tule maha võtta, kõik olemasolev ja juurde pakutavad ideed tuleb paigutada olemasolevate puud vahele või alla. Edasi mõtlesime inimestele: mida nad võiksid selles pargis teha, mis neid keskparki tõmbaks. Laias laastus võiks need asjad jagadagi kaheks: selles pargis võiksid olla mitmed tegevuskohad ja selles pargis peaks olema eraldatud ja vaiksemat ruumi, kus saab olla justkui looduses omaette.   

Keskpark 2024 kontseptsiooni järgi on pargis umbes 15 tegevuskohta. Pargis on näiteks lehtlate varjuline ala, 340 meetri pikkune uisu-, rulli- ja rattarada, suur laste mänguväljak, palju piknikukohti ja istepinke, keskosa varjualusega ürituste korraldamiseks, jalgrataste varjualune hoidla, aga ka näiteks 7 meetri kõrgune ronimissein, lisaks uudsed klaasist koosolekumajad. Kõike seda ümbritsevad suured puud, muruplatsid, põõsastikud, aasalilleplatsid.   

Need tegevuskohad ja kogu see visioon ei ole kindlasti lõplik, seega ootame tartlasi kõvasti kaasa rääkima ning oma mõtteid kirja panema ja meile saatma. Ootame kõikide ettepanekuid, täiendusi ja muudatusi meie Facebooki leheküljele (Tartu Eest valimisliit) ja keskpargi kodulehele, kus on kirjas kogu kontseptsioon (www.keskpark2024.ee).

Visiooni Keskpark 2024 autorid on Vahur Kalmre ja Tanel Tein, keda on abistanud arhitekt ja 3D animaator. Aitäh neile!

Viimase aja aruteludest on tulnud ilmekalt välja, et Tartu vajab laiemat parkide arengukava. Keskpark 2024 kontseptsioon on esimene samm selles suunas.