17. Matsalu loodusfilmide festival toimus 18.-22. septembril Lihulas ning Tartu loodusmajas linastub järgneva poole aasta jooksul võistlusprogrammi paremik. Näitamisele tulevad selleaastase festivali võidufilmid ja eriauhindade laureaadid, filmiõhtud toimuvad novembrist aprillini iga kuu teisel ja neljandal teisipäeval kell 18.

25.02.2020 kell 18:00

Žürii äramärkimine (Loodus)

HÄMMASTAVAD SEAD, Austria – 50 min

Režissöör Matt Hamilton

Sünopsis: Räpased? Ahned? Laisad? Mõtle uuesti. Sead on arukad, neil on teravad meeled ja nad elavad kõikjal – Siberist kuni Bahama türkiissiniste veteni. Film viib meid lõbusale ja põnevale teekonnale üle maailma, et paljastada nende edu saladused ning keerab pea peale praktiliselt kõik selle, mida sigade kohta teame ja kuidas neisse suhtume.

ŽÜRII: Me kohtleme neid halvasti, sööme neid ja meil on nendega looduses raskusi. Kuid see film näitab sigade intelligentset ja emotsionaalset iseloomu ning annab hoopis teistsuguse pildi loomast, keda me kõik tunneme. Imetlust väärib ka filmi lavastustöö.

Treiler


Žürii äramärkimine (Loodus)

ANDID – KÕRGMÄESTIKUKÕRB, Saksamaa – 50 min

Režissöör Christian Baumeister

Sünopsis: Keevate geisrite, kuivade rohumaade ja lumiste vulkaanide dramaatilisel taustal tulevad ilmsiks muuhulgas vastsündinud vikunjavarsa ja flamingode koloonia elukäigud. See on hingemattev lugu sellest, kuidas kõrgetel, Andide tasandikel elavad loomad on kohanenud oma elupaigaga, kus vulkaaniline kuumus pitsitab janu ja hõreda õhuga.

ŽÜRII: See on kaunis film, mis näitab meile imelist, kuid karmi Ladina-Ameerika loodust, sealseid maastikke, loomade käitumist ja isegi sündimise ime.

Treiler

PILET: 4€ ja 2€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid).
Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

Tartu loodusmajas toimuvatel MAFF filmiõhtutel on võõrkeelsetel filmidel eestikeelsed subtiitrid.