Traditsiooniline seenenäitus Tartu loodusmajas on sel aastal pühendatud Eesti vabariigi 100. aastapäevale. Seenenäitus on avatud Tartu loodusmajas Lille 10 11. – 14. 09.2018  kell 9-18.

  • Keskkonnaharidus
  • 11. september 2018
  • Foto: Seenenäi9tuseks valmis. Tartu Loodusmaja

Soojale ja kuivale suve lõpuks otsime Tartu- ja Põlva ümbruse metsast üles seened, mis ennast näitavad ja toome nad neljal päeval Tartu loodusmaja saali. Hiljutine seeneluure annab lootust, et seened ei jää ka sel aastal ainult maa sisse ja vaatamist on külluslikult.

Huvilised saavad taas seenehooaja alguses meelde tuletada, millised seened milleks ja kuidas sobivad. Saab teada, keda tasub süüa ja keda mitte, kellega lõnga värvida, kellel on looduses muu oluline seeneroll. Väikeses seenelaboris on võimalik suurendusvahendite abiga sügavamale sukelduda, teha tutvust seeneniidistiku ja „seeneussidega“ jpm. Igal päeval on alates 11-nest näitusel seenespetsialist, kes seeneteemalistele küsimustele vastab ja võimalusel ka külastajate kaasatoodud seentele nime leiab. Lisaks on loodusmaja pargis tähistatud kohalikud seened ja ootame põnevusega, kas senise 21-le liigile ka sel aastal meie pargialal lisa tuleb.

Piletiinfo:  Täiskasvanud 2€,  lapsed ja eelregistreeritud õpilasrühmade saatjad tasuta.
 

Seenenäitust toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus