Sel kevadel tuleb Tartusse ja lähiümbruse valdadesse üle kümne uue rattaringluse parkla. Esimesi neist hakatakse paigaldama juba sel kolmapäeval. 

Kolmapäeval alustatakse paigaldusega Ringtee, Tartu Maja ja Ilmatsalu parklatest. Lähinädalatel lisanduvad veel Pallase, Märja, Paju, Magaziini, Tervise, Jakobsoni, E-kaubamaja, Kõrveküla ja Luunja parklad. Sealjuures ehitatakse dokkidega parklaks ümber praegune Männimetsa virtuaalne parkla ja virtuaalselt lisandub Kaubabaasi parkla Vinkli-Ravila ristis.
 

"Rattaringlusega alustades seadsime endale eesmärgiks parklate võrgustiku järkjärgulise tihendamise ning samuti laienemise linnapiiridest väljapoole. Uued parklad muudavad teenuse tuhandetele inimestele paremini kättesaadavaks ning toovad juurde uusi püsikasutajaid. Tartu rattaringluse ratastega on tänaseks läbitud juba rohkem kui 4,3 miljonit kilomeetrit ja kasutusaktiivsus püsib jätkuvalt kõrgena," ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Suve jooksul lisandub veel viis uut parklat ning suve keskpaigaks on neid Tartus ja Tartu lähivaldades kokku juba 92.
 
Ilmade soojenedes tuuakse jaokaupa tagasi ka elektrirattad. Esimesed neist tulevad tagasi ringlusesse 5. aprillil.
 
Rattaringluse ratastega sõitmisel tuleb pidada kinni liikluseeskirjadest ja kanda võimalusel kiivrit. Nii nagu ka tavaratastega, tuleb rattaringluse rattaga sõita kas jalgrattateedel, kergliiklusteena märgistatud teel või sõiduteel. Kasutajatingimused leiab lehelt www.ratas.tartu.ee/user-agreement.
 
Rattaringluse parklate asukohtade info. Infot rattaringluse kohta saab kodulehelt www.ratas.tartu.ee ja infotelefonilt 1789.