Sellel nädalavahetusel toimus teine Baltikumi põhuehitajate kokkutulek. Üritus leidis sel korral aset Leedus, Kaunase lähistel Zapyskises, peagi valmivas suures põhumajas (300 m2). Kohale olid tulnud ehitajad ja huvilised üle Leedu, samuti 5 Eesti esindajat. Ürituse käigus peeti ettekanne äsja lõppenud projekti "Põhuehituse edendamine Baltimaades kliimamuutuste mõju vähendamiseks" kohta ja tutvustati vastavasisulist raamatut ning DVD-d.

Eestis toimunud sündmustest andis osalejatele ülevaate Sven Aluste. Suurt elevust tekitas ettekanne, mis käsitles 14.-15. juunil Esna mõisas toimunud ökokogukondade kokkutulekut. Sven Aluste tutvustas ka peagi valmivat põhumaja Koordi külas.  

Veel tutvustati kokkutulekul erinevate meetoditega saadavaid naturaalseid värve (www.indigas.info), külastati nelja erinevat põhuehitist ning tehti ka ühele neist majadest praktilise töötoa käigus poole päevaga välisseina kolmas savikrohvi kiht. Kohtumisel räägiti ka tuleviku- ja koostööplaanidest.

Osalejate jaoks oli väga innustav kohtuda inimestega, kes olid hingega asja kallal. Rõõm oli näha, et Leedus on moodustatud põhuehitajate ühing (www.siaudunamai.lt) ja infot põhuehituse kohta kogutakse-jagatakse huviga. Eestis on mahukaim infobaas põhuehituse kohta lehel www.savikodu.pri.ee .

Esimene analoogne kokkutulek toimus Esna mõisas 2007. aasta augustis. Kokku tulid ehitajad ja huvilised Lätist, Leedust ja Eestist. Vaadati ja kuulati ettekandeid igast riigist, samuti arutleti kliimamuutuse valguses ühise tuleviku üle. Toimusid ka seminarid ja praktiline õpituba, mille kokkuvõtte on leitav siit: http://ehituslahendused.ee/pohukoolitus.php.

Vaata lisaks ürituse fotosid: www.bioneer.ee/galerii