Sel korral vaid ühe päeva väldanud toidukogumisaktsiooni vältel koguti toimetulekuraskustes perede aitamiseks ühtekokku 16 021 ühikut toidukaupa. Osales kokku 9 Rimit, 3 Prismat, 6 ETK kauplust, 7 Selverit ning Tallinna Solarise keskuse toidukauplus.

Kõige lahkemad Toidupanga toetajad olid sel korral pealinna poodide külastajad, ennekõike Sõpruse Rimi ja Kristiine Prisma kliendid, vastavalt 1319 ja 1015 ühikut. Vastasutatud ja esmakordselt toidukogumispäevadel osalenud Jõgeva Toidupanka toetati kohalikus Konsumis 561 ühiku toidukaubaga (üks ühik võib olla nii suur pakk jahu kui väike maiustus), mis on aga väikese linna jaoks igati tubli algus.

Jätkuvalt juhivad annetatavate kaubagruppide edetabelit makaronid, maiustused, konservid ja kuivained. Üle-eestilise pingerea lõpetasid sel korral kaubagrupid, millesse on koondatud tee ja kohv (kokku 193 ühikut), toiduõli (460) ning kuivsupid, kastmed ja maitseained (483 ühikut).

17. mail toimus toidukogumine esmakordselt vaid ühel päeval. Kuigi alustati varem ning lõpetati hiljem kui seniste aktsioonide ajal, jäi tulemus tavapärasesse suurusjärku. Samas leidsid kauplused, et paljudes kohtades õigustab ühepäevane kampaania end paremini: „Väikeses kohas on ühepäevane toidukogumisaktsioon hea variant, sest inimesed käivad tihti mõlemal nädalavahetuse päeval poes ja siis ei juhtu seda, et me samale inimesele mitu korda sama küsimusega läheneme,“ kommenteeris Kairit Numa, Põlva Toidupanga koordinaator.

Järvamaa Toidupanga koordinaator Eneken Savi juhib hoopis tähelepanu koos ilmade soojenemisega tekkivale poekülastajate ning vabatahtlike nappusele: „Kuna Türil oli Lillelaat, siis eeldasime ikka veidi suuremaid koguseid, aga tulemus jäi tavapäraseks – ilusa ilma ja laada tõttu oli ka vabatahtlike leidmisega seekord ikka väga raske, nii mõnedki ütlesid hommikul ära ja paar olid plaanitust lühemat aega,“ kirjeldab Savi oma meeskonna kogemust. „Aga tulime lõpuks siiski toime! Teisalt saime tänu suurele turistide arvule praktiseerida inglise keelt ning õppisime ära, kuidas kutsutakse toidupanka soome keeles – ruokapankki,“ räägib tarmukas naine muiates.

Toidupangad tänavad kõiki vabatahtlikke, kes aitasid toidukogumispäevad läbi viia, osalenud kauplusi ning ennekõike igat poekülastajat, kes otsustas kohalikku Toidupanka toetada. Samuti tänab Toidupank kõiki partnerorganisatsioone, kes aitasid vabatahtlike leidmisel: eKool, Serve the City, MTÜ Vaba Tahe, Vabatahtlike Värav (www.vabatahtlikud.ee), MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant, Naerata ometi MTÜ, Help.ee ning Annetuskeskkond „Ma armastan aidata“.

Järgmised toidukogumispäevad toimuvad oktoobris.