Sel laupäeval ja pühapäeval, 11. - 12. veebruaril, toimub Kristiine ja Rocca al Mare keskustes iga-aastane Eesti õpilasfirmade laat. Tänavu osaleb laadal kokku 264 õpilasfirmat. Lisaks isetehtud küünaldele ja maiustele leiab sel aastal noorte loodud toodete hulgast ka lemmikloomakirstu, keskkonnasõbralike filtritega õhupuhasti ning igavesti kestva hariliku pliiatsi.

Junior Achievement Eesti tegevjuhi Kersti Loori sõnul muutub õpilasfirmade laat aasta-aastalt aina populaarsemaks ning osalevate õpilasfirmade arv pole numbriliselt ega kvaliteedilt laada algusaegadega enam võrreldav. “Tänavusel laadal on näha suurel hulgal lennukaid ideid. Jätkuvalt pööravad noored toodete loomisel tähelepanu taaskasutusele ja jätkusuutlikkusele,“ rõõmustas Loor.

Laadalt saavad huvilised soetada nii igapäevaseid tarbeesemeid ja maitsvat söögipoolist kui meelelahutuslikke vidinaid ja innovaatiliste lahendustega tooteid. Näiteks on Tallinna 21. Kooli õpilased toonud turule põdrasamblikest, kanepikiududest, lambavillast ja aktiivsöe kangast filtritega õhupuhastid. Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi noored aga hariliku pliiatsi, mis kulub väidetavalt igavesti ja ei lähe nüriks. EBS Gümnaasiumi õpilased müüvad laadal samblaga vooderdatud lemmiklooma kirste. Laadaks sõidavad Tallinnasse kohale õpilasfirmad üle kogu Eesti, ka Narvast ja Värskast. 

Laadapäevadel toimub mõlemas keskuses kell 13.00-14.00 ka innovatsioonivõistlus, mille käigus tuleb igal tiimil kahe minuti vältel oma toodet või teenust esitleda. Õpilaste esitlusi ja müügioskusi hindab oma ala professionaalidest kokku pandud žürii, kes kuulutab välja parimad müüjad ja vastutustundlikemad ettevõtted, suurima käibega õpilasfirmad, uuendusmeelseimad tooted ja teenused.  Rahva lemmik selgub e-poes saadud meeldimiste põhjal. Iga laadapäeva lõpus kell 17 tunnustatakse parimaid.

Õpilasfirma loomise käigus saavad 7. - 12. klassi õpilased tulla välja innovaatiliste ideedega ning läbida ettevõtluse protsessi idee leidmisest ja meeskonna loomisest kuni ettevõtte turundamise, müügi ja finantsarvestuseni välja. Loori sõnul on laat õpilasfirma protsessi väga oluline osa, kus noored arendavad oma suhtlus- ja müügioskusi ning saavad klientidelt otse tagasisidet.

Eesti õpilasfirmade laata toetavad SEB, Aitan Eestit MTÜ, Tallinna linn, Graanul Invest ning Coca-Cola HBC Eesti.

Laada ning õpilasfirmadega saab end rohkem kursis hoida JA Eesti Facebooki lehel või www.opilasfirma.ee veebilehel.

Ajakava:

Laupäev, 11. veebruar kell 12.00-17.00; kell 13.00-14.00 innovatsioonivõistlus; kell 17.00 autasustamine
Kristiine ja Rocca al Mare keskus

Pühapäev, 12. veebruar kell 12.00-17.00; kell 13.00-14.00 innovatsioonivõistlus; kell 17.00 autasustamine
Kristiine ja Rocca al Mare keskus

Kirst lemmikloomale
Kirst lemmikloomale