Tudengite ressursisäästukonkursile Negavatt saab ideid esitada kuni reede, 3. märtsini. Tänaseks on laekunud 9 ideed Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Kõrgemast Kunstikoolist, Tartu Ülikoolist ja Tallinna Ülikoolist. Rõõm on, et kaasa löövad ka Tallinna Teeninduskooli ja Tallinna Polütehnikumi noored.

„Konkursile on oodatud ka kõikide teiste Eesti kõrg- ja kutsekoolide õppurite ideed. Lisaks on meeskonda lubatud kaasata ka õppejõudusid, spetsialiste ning sõpru teistest koolidest. Oluline on, et iga liige annaks oma panuse projekti edukaks elluviimiseks,“ ütles Negavati projektijuht Kadi Mitt.

Neljandat aastat toimuva konkursil saavad tudengid esitada oma nutikaid ideid, mis aitavad ülikoolis või selle linnakus säästa energiat ja ressursse. Idee võib olla nii tehnoloogiline insenerlahendus, kui ka näiteks kirbuturg, ühine liikumisaktsioon või teavituskampaania.

Sel aastal on Negavatt koos oma toetajatega võtnud fookusesse laiemalt vee- ja toiduga seotud teemad.


Konkursile saab ideid esitada kuni 3. märtsi südaööni. Seejärel valib žürii laekunud ideede hulgast välja kuni 12 parimat, mis saavad edasi konkursi teise etappi. Neile lisanduvad kuni 2 ideed, mis saavad edasi rahvahääletuse tulemusena. Võitjad selguvad ja saavad auhinnad kätte 24. mail toimuval finaalüritusel. Negavati auhinnafond on 45 000 eurot.

Ideede esitamisega seotud info leiab Negavati kodulehelt ja Facebooki lehelt ning lisaküsimustega saab pöörduda projektijuht Kadi Mitti poole: kadi.mitt@kik.ee või 524 2602. Ideid võib ammutada ka inspireerivast Negavati reklaamklipist.

Negavatti toetavad Paulig Coffee Estonia, Empower 4Wind , Eesti Pandipakend, Pärnu Vesi, Keila Vesi, Emajõe Veevärk, Club-Mate Eesti ja Good Mood Food.

Konkurss Negavatt on SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa.