24.08-25.08 toimub koerte ja kasside tasuta marutaudi vastu vaktsineerimine Põlva- ja Võrumaal.

Veterinaar- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonnajuhataja Harles Kaupi sõnul on Eesti küll marutaudivaba maa, kuid endiselt haigusest püsivalt ohustatud. „Kagu-Eesti piirneb Venemaa aladega, kus on marutaud jätkuvalt väga levinud. Seetõttu on eriti oluline, et antud piirkonnas oleksid lemmikloomad vaktsineerimise tulemusel marutaudi eest kaitstud,“ selgitas Kaup.

„Koeri ja kasse tuleb vaktsineerida marutaudi vastu vähemalt iga kahe aasta tagant. Selle eest, et lemmikloomal oleks toiming regulaarselt tehtud, vastutab loomaomanik. Aitamaks kaasa vaktsineeritud lemmikute osakaalu tõusule ning juhtimaks veel kord tähelepanu vaktsineerimise olulisusele, käivitas VTA kampaania,“ kirjeldas Kaup.

Koostöös loomakliinikutute ning veterinaararstidega vaktsineeritakse kahel päeval kasse ja koeri Põlva- ning Võrumaal. Selleks liiguvad meeskondadena eri piirkondades ringi tegevusluba omavad loomaarstid ning erinevatel päevadel pakuvad tasuta vaktsineerimist ka kampaaniaga liitunud loomakliinikud.

Kampaaniaga saab täpsemalt tutvuda siin.