MTÜ Inkotuba ootab eakate inimestega seotud säravaid algatusi ja ideid, et tunnustada neid vääriliste auhindadega konkursil „Aastad täis sära ja väärikust“.

Konkursi eesmärk on ergutada ja tunnustada erinevaid ettevõtmisi, mis on muutnud eakate elu paremaks. Parimad teod ja algatused pärjatakse auhindadega Eakate festivali avamisel, 1. oktoobril Tallinnas, Salme kultuurikeskuses.

Lisaks varasematele kategooriatele lisandub tänavu konkursile uue kategooriana omastehooldus. „Kuna kodus omakseid hooldavate inimeste teema on ühiskonnas teravalt päevakorral, siis otsime seekord ka persoone või organisatsioone, kes oma tegudega nende inimeste elu mingil moel kergemaks on muutnud,“ rääkis festivali korraldaja, MTÜ Inkotuba juht Eha Topolev. „Ühtlasi on antud konkurss hea võimaluls kohalikele omavalitsustele, organisatsioonidele ning ühendustele tõsta esile omi aktiivseid inimesi, tunnustada parimaid ja tegusamaid,“ lisas Topolev.

Konkursi raames antakse välja ka Karuohaka tiitel – seda isikule, organisatsioonile või ettevõtmisele, mis on eakate väärikat vananemist takistanud.  Ettepanekud, koos põhjendusega, on oodatud ka sellesse kategooriasse.

Konkursi kategooriad: põlvkondadevaheline side, omastehooldus, seltsielu, sport, kultuur, teadmised, persoon, karuohakas.

Konkursil osalemiseks tuleb registreerida särav ettevõtmine või tegu Eakate festivali kodulehel või saata kirjeldus eakad@inkotuba.ee või postiaadressile MTÜ Inkotuba, Hariduse tn 6, Tallinn 10119. Kirjelduse pikkus on maksimaalselt üks lehekülg. Juurde võib lisada 1-3 fotot. Kindlasti tuleb lisada saatja kontaktandmed: nimi, aadress, telefon, e-post. Tähtaeg konkursitööde saatmiseks on 3. september 2013. Arvesse lähevad 2012.-2013. aasta jooksul tehtud teod.

MTÜ Inkotuba pakub igapäevateenusena vastuseid põetus- ja pidamatusalastele küsimustele ning annab tasuta professionaalset abi kõikidele soovijatele.