Säästvad Ehituslahendused OÜ korraldas maikuu esimesel nädalavahetusel põhuehituse praktilise koolituse Järvamaal Koordi külas Equlibre koolituskeskuses. Juhendajaks oli Austraalia üks tuntuimaid põhuehituse spetsialiste Frank Thomas, kes on ehitanud ja krohvinud rohkem kui sadat põhumaja.

Koolitusest võttis osa kaksteist meistrit, kellest üheksa omasid eelnevalt põhuehituse kogemust. Üritus oli omamoodi Eesti põhuehituse hooaja avalöögiks.

Koolitust alustati ringkäiguga Tallinna miljööväärtuslikes piirkondades ja osalejatele tutvuti säästvalt viimistletud objekte Kalamajas, Keskklinnas ning krohvitud põhumaja Assakul. Tutvuti ka Majatohtri poega ja Säästva Renoveerimise Infokeskusega.

Koolituspäevadel vahetati palju kogemusi. Sven Aluste rääkis oma majade ehitamistest ja koostööprojektidest. Kermo Jürmann andis ülevaate Austraalia põhuehituse kogemusest ja Eestis viimistletud põhumajadest. Peeter Saar tutvustas Hispaania kogemusi ja oma maja ehitamise lugu. Kaido Kivitoa andis põhjaliku ülevaate oma ekstreemsetest põhusauna ehitamise kogemustest.  Jaanus Viese selgitas ehitustehnikat. Allan Kokkota puudutas põgusalt Ökoehituse Ühingu teemasid ja jagas kogemusi põhupaneelidest ehitamise vallas.

Koolituse tulemusena kerkis Koordi küla põhumajade kollektsiooni uus hoone, algselt planeeritud kuivkäimla asemel püstitati õuemajake lastele, mille nimeks sai koolituse läbiviija auks "Känguru Fränk".

Frank Thomase sõnum Eesti põhuehitajatele oli lihtne: "Et põhuehitusest saaks mainstream, peame senisest veelgi rohkem koostööd tegema, ehitama rohkem modernseid maju. Põhuehitus ei ole ainult hipidele. Põhupakist peab saama ehituspakk - pikk, tugev, tihe, ühtlase kvaliteediga, aastaringselt kättesaadav." 

Fotosid põhumaja ehitamisest ja krohvimisest saate vaadata SIIT ja SIIT.