Uks muutusteks avaneb seestpoolt - võtme annab Silva Meetod

Reigo Reimets, kes on Silva meetodi koolitaja, tutvustas Bioneerile selle põneva õppimismeetodi eripärasid.

Kas sinu elus on kõik nii nagu sa sooviksid, et oleks? Või sooviksid sa oma elu paremuse poole pöörata, ennast arendada? Kui sul on tunne, et uks muutusteks on suletud, siis on see suletud seestpoolt! Ja mis sa arvad, kelle käes on võti selle ukse avamiseks? Sinu!

Ma arvan, et meil kõigil on vaja teada, kuidas kiirel ajal aeg maha võtta ja hoida tasakaalu, saavutada vähima pingutusega parim tulemus, hoida positiivset suhtumist olenemata sellest, mis meid ümbritseb ja teha seda kogu aeg - kogu meie elu.  

Aju töö

Meie aja suurimad geeniused nagu da Vinci, Einstein ja Edison kasutasid oma aju erilisel viisil. Einstein väitis, et tema kasutas ainult 10% oma meelest ning enamus inimesi kasutab ainult 3-4%. Just selle valdkonnaga Silva Meetod tegelebki – kursuslased õpivad kasutama oma meelt üha rohkem ja üha efektiivsemal viisil. Saladus peitub parema ajupoolkera aktiivsemas kasutamises.

José Silva (1914-1999), elektriala ekspert ja leiutaja, pani põhikursuse tehnikad kokku 22 aastase uurimistöö järel (1944-1966). Tema esialgne kavatsus oli leida viis, kuidas aidata lastel paremini õppetööga toime tulla. Ta avastas, et aju töötab kõige efektiivsemalt alfa-sagedusel (s.o. kui ajuvõnked on 7-14 võnget/sekundis) s.o. une piiril. Oma uuringute tulemusena pani José Silva kokku harjutuste seeria ning harjutusi kaasa tehes õpib inimene teadlikult oma aju viima alfa-sagedusele, ilma et ta magama jääks. Tavaliselt, kui inimese ajuvõnked aeglustuvad alfani, jääb inimene magama.

Aeglasematel aju võnkesagedustel aktiviseerub parem ajupoolkera; teadlik mõtlemine laieneb sõnalisest piltlikuks, n.ö. alateadvuse alale. Üldiselt kasutame me (ilma harjutamata) aktiivsemalt vasakut ajupoolkera – vaid poolt meie ajust – ja seda teadliku, verbaalse mõtlemise jaoks. Kui me õpime liitma meie mõtlemisse ka kujutluspilte, meie meele jõuvarud kasvavad ja märgatavalt areneb probleemilahendusvõime.

Muutused igapäevaelus

Mõtted juhivad meie tegusid ja harjumusi reageerida sündmustele ning ka seda, kuidas me asjadest aru saame. Kui me tahame muutuda, siis võime muuta olukorda muutes oma mõtteid ja suhtumist ümbritsevasse. On narr arvata, et kui ma homme mõtlen samamoodi kui eile, siis saan homme teistsugused tulemusi, kui eile. Kui ma soovin oma elus midagi muuta, siis mul tuleb ka midagi teistmoodi teha.

José Silva liitis põhikursusega valiku tehnikaid, mida võid ise, vastavalt vajadustele, sobitada erinevate probleemide lahendamiseks.

Kursuslased räägivad, et peale kursust on nad:

  • saanud lahti halbadest harjumustest
  • alandanud kehakaalu
  • jäänud magama ilma unerohtudeta
  • ärkavad ilma äratuskellata
  • parandanud õppimisvõimet ja mälu
  • saanud lahti pingetest tekitatud peavaludest
  • on lõdvestunud ja oskavad lahti saada negatiivsest stressist
  • saanud lahti valudest ja parandanud oma tervist
  • nad omavad suuremat sissetulekut
  • treenivad oma intuitsiooni ning oma loovust
  • ja palju muud.