Vana aasta lõppemisega pani uksed kinni Jalaka 60B asuv jäätmejaam, mille asemel avatakse varakevadel uus linna jäätmejaam Turu tänaval, muutuvad lahtiolekuajad ning biolagunevate jäätmete vastuvõtmise kord.

Kuna Turu tänaval avatakse varakevadel uus linnale kuuluv jäätmejaam, siis tegutseb Tartus kuni selle ajani vaid üks jäätmejaam aadressil Jaama 72C.

Vastavalt klientide soovidele muutuvad uuest aastast ka jäätmejaama lahtiolekuajad, kuna enamasti on linlastel soov kasutada jaama nädalavahetusel. Edaspidi on jaam avatud T-R 12-18 ja L-P 10-16. Esmaspäeviti on jäätmejaam suletud.

Kui siiani on saanud jäätmejaamades biolagunevaid aiajäätmeid ära anda kuni 400 liitrit toomiskorra kohta tasuta, siis alates jaanuarist on biolagunevate jäätmete vastuvõtmine täies ulatuses tasuline. Varasemalt pidi 400 liitrist üle jäänud jäätmete eest välja käima 0,42 eurot 100 liitrise koti eest. Uuest aastast enam esimest 400 liitrit jäätmeid tasuta vastu ei võeta, kuid 100 liitrit biolagunevaid jäätmeid võetakse vastu kõigest 0,08 euro eest.

Suuremõõtmeliste ehitusjäätmete vastuvõtmise hind on uuel aastal 49,20 eurot tonn.