Uuskasutuskeskus kutsub oma kevadise kampaaniaga „Anna uuele ringile!“ kodusid kraamima ning andma kasutuseta jäänud heas korras asjad uuele ringile. Asjad jäävad kodus seisma ja oma aega ootama erinevatel põhjustel, kuid need võivad veel palju head korda saata. Korralike asjade uuesti kasutusse andmisega teeb igaüks meist väikese heateo keskkonnale.

  • Tarbimine ja tervis
  • 4. mai 2022
  • Foto: Valik Uuskasutuskeskuses saada olevaid esemeid ja uuskasutuskeskuse sõpru / Uuskasutuskeskus

Uuskasutuskeskuse kevadise teavituskampaania keskmes on uuesti kasutusse antavate asjade lood. „Lugu on saatnud asja selle koju jõudmisest saati – kas ese saadi kingituseks, osteti kaasa elamusrikkalt reisilt või soetati mõneks eriliseks sündmuseks. Siis aga jääb ese seisma, kuid järgmist erilist hetke võib-olla ei saabugi. Sellisel juhul võiks anda esemele uue võimaluse, et tema eriline lugu saaks jätkuda ning keegi teine asjast rõõmu tunda,“ selgitas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Heade eeskujudena annavad oma erilised asjad uuele ringile laulja ja pereisa Marten Kuningas, olümpiavõitja ja treener Irina Embrich, näitleja Anne Veesaar, laulja Andreas Poom ning näitleja ja moelooja Karin Rask. Selleks, et neist asjadest sünniks veelgi rohkem häid emotsioone, lähevad need kõik heategevuslikule oksjonile, millest saadud kogu tulu läheb erinevatele Ukrainat toetavatele organisatsioonidele ja algatustele.

Nädala pärast Uuskasutuskeskuse Facebooki lehel algaval oksjonile on Andreas Poom pere esindajana pannud välja isa Mart Poomi Derby ülikonna, Irina Embrich eksklusiivsed olümpiakellad, Marten Kuningas kunagise bändi Doktor Normali aegsed värvikad pusad, Karin Rask enda rõivabrändi ühe esimese kimonotest ja Anne Veesaar seisma jäänud lemmikkleidid. Lisaks mainitud esemetele on veel põnevaid leide, mis pannakse head tegema.

Tänavune kevad on ilmekalt näidanud, et keerulises olukorras saab abistada mitmel moel ning suur abi võib olla teisele ringile jõudnud korralikest asjadest. Uuskasutuskeskuse üheks suurimaks abiprojektiks on neil kuudel olnud Tallinna linnaga koostöös ühe kaupluse ajutiselt sisseseadmine Ukraina sõjapõgenike tasuta teenindamiseks. „Kevadise kampaaniaga on heameel tõmmata tähelepanu ka teistele suurepärastele algatustele Ukraina heaks ja neid toetada,“ kommenteeris Paakspuu. Oksjon kestab 2 nädalat, 11.–24.05 facebook.com/uuskasutus lehel.

Kodus liigseks muutunud heas korras asju saab uuele ringile anda, tuues need Uuskasutuskeskuse kauplustesse lahtiolekuaegadel, 24/7 iseteeninduslikult avatud kogumismajadesse Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas, kogumiskappidesse suuremates kaubanduskeskustes ja kaubamajades Tallinnas ja Tartus ning Viimsis ja Saku vallas asuvatesse konteineritesse. Korralikule mööblile ja suuremale kodutehnikale saab aga Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides järele kutsuda tasuta kaubiku. Lisaks teeb uuskasutuskaubik kogumisringe üle Eesti.

Uuskasutuskeskus MTÜ suunab korralikud asjad uuesti kasutusse oma kauplustes ning koostööpartnerite kaudu. Uuskasutuskeskus toetab regulaarselt suurperesid, lisaks koduta jäänud inimesi, naiste tugikeskuseid, loomade varjupaiku ja pagulasi ning teeb koostööd filmi- ja teatritegijatega. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 17 poodi, neist uusim Viljandis.