Võimalusi, kuidas vähem pakendeid tekitada on palju. Parima tulemuse saavutamiseks kasutage oma nutikust ja mõelge enne igat ostu. Siinkohal toome ära vaid mõned võimalikest pakendite vähendamise viisidest.

Liituge piima- ja köögiviljaringiga. Leidke endale nn päris oma talunik, kes toob teile või teie toote temalt purgiga piima ja kastiga köögivilju. Lisaks sellele, et nii saate säästa pakendite arvelt keskkonda, tunnete te nii edaspidi inimest, kes on teie toidu kasvatanud. See on suur pluss tänapäeva anonüümses maailmas.

Käige turul. Supermarketis te ei saa müüjalt paluda, et andke toitu minu enda karbi sisse. Seevastu turumüüja teeb seda lahkesti. Turul on võimalik hinna osas ka kaubelda. Seda luksust suured poed ei võimalda.

Tehke ise süüa. Nii tekitate pakendijäätmete asemel pigem biojäätmeid, mis on oluliselt lühemaealisem prügiliik.

Õppige toitu viilutama kodus. Uskumatu, aga vaid 15 aastat tagasi pidas suurem osa perenaisi viilutatud toidu kallima raha eest ostmist raiskamiseks. Ent mugavus on teinud oma töö! Selle asemel, et kodus 3 sekundit viilu lõikamisele kulutada, maksame me parem veerand kuni pool hinda lisaks ja tekitame meeletutes kogustes pakendiprahti.

Jätke ülepakendatud või keskkonnavaenulikult pakendatud kaup alternatiivi olemasolul ostmata. Eelistage ühekordselt pakendatud kaupa kahe- või kolmekordselt pakendatule. Näiteks laste mänguasjad on tihti kinnitatud paberist alusele, mis on omakorda pakendatud plasti. Plastpakend on aga torgatud pappkarpi. Tulemuseks on kolmekordselt pakendatud kaup. Mitmekordselt on pakendatud ka paljud valmisroad, munad ja lihatooted. Ei ole mõtet osta toiduportsjonit, mis on paigutatud plastist alusele, kaetud kilega ning seejärel torgatud pappkarpi. Vältige vahtplasti pakendatud kraami.

Olge plastpudelites jooke ostes mõõdukas. Veel parem – ärge neid üldse ostke. Eelistage filtreeritud vett ja koduseid jooke. Kui kodune vesi on tõesti halvas seisus, siis on pudelivee joomine õigustatud. Muidu mitte. Kui osta päevas üks pudel vett, siis koguneb neid aastaga 365 tükki. Veepudelid pudelid tasub mõttes kõrvuti panna ja hinnata tekkinud prügi hulka. Tulemuseks on päris kohutav kogus prügi, mis vajab ümbertöötlemist.

Võtke hommikukohv tööle kaasa. Kui olete harjunud hommikuti tavalist kohvi kaasa ostma, siis harjutage ennast hoopis kohvi kaasa tegema. Tänapäeval on müügil erinevaid kaantega säilitustasse, mis hoiavad jooki ka kauem soojana ning võimaldavad tee peal olles kohvi nautida. Sellist tassi saab aastaid kasutada. Kui teile meeldib kohvi juua just nimelt papist topsist, siis taaskasutage kohvikust kaasa ostetud topse. Lisaks loodusressursside säästmisele, hoiate kõvasti kokku ka raha.

Loobuge ühekordselt kasutatavatest nõudest kontoris. Vett ja teed saab iga töötaja võtta oma tassiga.