Ka sel õppeaastal korraldab Goethe Instituut Eestis teadusprojektide võistluse „Saksa keel helgetele peadele“. Osalema oodatakse kõiki 15-18aastaseid noori, kes huvituvad loodusteadustest ja tehnikast ning kes on veidi saksa keelt juba õppinud. Peaauhinnaks on reis Saksamaale, kus koos Tšehhi, Leedu, Läti ja Poola noortega külastatakse erinevaid muuseume ja laboreid ning õpitakse saksa keelt.

Eesti noored saavad võistlusest osa võtta juba teist aastat järjest. „Eelmise aasta kogemus näitas, et Eesti õpilased tunnevad suurt huvi keskkonna ja uudsete tehniliste lahenduste vastu,“ sõnab projekti koordinaator Eestis Anne-Mai Helemäe.

Finaali pääses eelmisel aastal 10 projekti ning žürii arvates osutusid parimateks projektid, mis uurisid energiavõsa kasvatamist Viljandi ümbruses ning metallskulptuuride korrosiooni ja korrodeerumise eest kaitset ja projekt, kuidas linnalapsed saavad telefoniga lindusid määrata.

Võistlusel osalemiseks peavad õpilased esitama hiljemalt 28.02.2013 kodulehel www.goethe.de/eesti/hk oma reaalainete valdkonnal põhineva projekti ja vastama online-viktoriini küsimustele.

Märtsi jooksul selgitatakse välja kaheksa finalisti, kes esitavad oma projektid žürii ees. Finaal toimub 16.aprillil 2013.a. Tallinnas.