Eesti Taastuvenergia Koda algatas kliima- ja energiapoliitika sotsiaalkampaania, mille käigus teadvustatakse, miks taastuvenergia laiem levik on kasulik. 

  • Energeetika
  • 3. veebruar 2015
  • Päikesepaneele pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Kogu maailm eesotsas ÜRO ja Euroopa Liiduga on mures, et valitsuste sammud kliimamuutuste vastu võitlemisel ning puhtama keskkonna tagamisel järeltulevatele põlvedele on ebapiisavad.

Seetõttu kutsub Eesti Taastuvenergia Koja kampaania Riigikokku kandideerijaid  toetama taastuvenergia laiemat levikut, aitama kaasa energiasektori keskkonnamõju vähendamisele ning kinni pidama nendest lubadustest nii kandidaadina kui ka valituks osutudes.

3. veebruari seisuga on taastuvenergia põhimõtteid lubanud järgida üle 40 poliitiku. Nende seas ka praegune keskkonnaminister Mati Raidma (Reformierakond), värsked poliitikud Mihkel Raud (SDE) ja Yoko Alender (Reformierakond), Viljandi linnapea Ando Kiviberg (IRL), praegused Riigikogu liikmed Liisa-Ly Pakosta (IRL), Margus Hanson (Reformierakond) ja  Imre Sooäär (Reformierakond)  ning endised Euroopa Parlamendi saadikud Vilja Savisaar-Toomast (Reformierakond) ja Katrin Saks (SDE).

Eesti Vabaerakonnast on taastuvenergiapõhisele energiapoliitikale toetust avaldanud Mati Sarevet, Emil Rutiku ja Kaul Nurm ning Eestimaa Roheliste esindajad Aleksei Lotman, Valdur Lahtvee, Andres Meesak jpt.

Lisaks on lubanud enda tegudega keskkonnamõju vähendamisele kaasa aidata Rahva Ühtsuse Erakonna kandidaat Allan Jaakus ja mitmed Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad: Maido Paju, Kalev Essenson jt. Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda esindab Raivo Uukkivi.

Vaata, kes toetavad taastuvenergia kasutamist!