Selgusid 20 parimat iduettevõtet, kes jätkavad oma teekonda Ajujahi kiirendiprogrammis ning pürgivad edasi televooru. Žürii valis edasipääsejad välja kahel eelneval nädalavahetusel toimunud Tallinna ja Tartu vahevoorudes. Millega selle aasta parimad iduettevõtted silma paistavad?

Startup Estonia juhi Eve Peetersoni sõnul on rõõmustav, et programmi küpsemaks muutumisega on tänavuste uute tegijate tase samuti ühtlaselt kõrge ning suure tõenäosusega saame kaasa elada Eesti järgmisele iduloole. Tavapäraselt on parimate hulgas kõige enam tarkvarapõhiseid ettevõtteid ning võrreldes eelmise hooajaga paistavad silma ka vaimse tervise ning pakendiprobleemi valdkond. Parimate valikul hinnati nii idee ja turu potentsiaali kui ka idee elluviimist, meeskonna enesekindlust ja sihipärasust ning ka seda, kellel võiks reaalselt olla Ajujahi programmist kõige rohkem kasu. Edasipääsenuid ootab ees intensiivne koolitusprogramm, mille eesmärk on aidata tänavused parimad iduettevõtted investorvalmiduse ning skaleerimiseni. Idufirmade arengut kajastav telesaade on eetris sügisel telekanalis ETV.

Tiimide pitch-e hindasid Eve Peeterson (Startup Estonia), Andra Altoa (SEB), Kristina Lillo (SEB), Meelis Seer (Elisa), Tanel Erm (Microsoft), Henn Ruukel (Microsoft), Lev Dolgatsjov (EstBan), Krista Kink (Tallinna linn), Raimond Tamm (Tartu linn), Ott Jalakas (Lingvist), Terje Eichelmann (Lightcodephotonics), Peeter Mõtsküla (TRINITI) ning Harri Tallinn (Civitta). 

 

Näha saab nii tarkvara- kui ka tootepõhiseid ettevõtteid

 

DataVie – Andmekaitsehaldustarkvara ettevõtetele, kellel puudub ressurss ja teadmised andmekaitsenõuete täitmiseks. DataVie pakub täislahendust teadlikuks tööks isikuandmetega, optimeerides nii ettevõtte ressursse ja luues võimalusi äri edendamiseks ning tõstes ettevõtte usaldusväärsust. 

MeetnFly – Uus Eestis loodud tutvumisportaal ja -äpp, mis viib kokku inimesed, kes otsivad õnnelikku püsisuhet. MeetnFlys on põhjalikumad profiilid võrreldes konkurentidega ning kaaslase leidmisel on abiks MeetnFly sobivusskoor. 

Fairmus – Globaalse ambitsiooniga muusika kuulamise äpp, mis võimaldab igal maailma artistil ühenduda oma kuulajatega ilma vahendajateta. Fairmus pakub konkurentsi suurtele platvormidele nagu näiteks Spotify. 

MindSee – Mitmekeelne AI-põhine empaatiline chatbot, mis toetab inimest psühholoogiliste muredega. MindSee pakub ööpäevaringset, personaalset, hinnanguvaba ja konfidentsiaalset vestluskeskkonda. 

Bidly – Ehitustööstusele suunatud SaaS-tarkvara, mis on loodud eesmärgiga parandada projektide kommunikatsiooni, vähendada vigu, ohutusriske ning tõhustada tööd ehitusplatsil. 

MAP-U app – Ettevõte, mis arendab kiireimat pakisaatmise teenust, mis võimaldab kõigil huvilistel hakata pakikulleriteks ning seeläbi teenida lisaraha. 

Glassity – AI-põhine SaaS-tarkvara, mis on mõeldud pilvehalduse jaoks. Glassity annab ülevaate pilve maksumusest ja kasutamisest, aitab organisatsioonidel optimeerida oma infrastruktuuri, võimaldab automatiseerida pilveoperatsioone ning tagada vastavus turva- ja regulatiivsetele nõuetele. 

VIID - vanusetuvastus lahendus ettevõtetele, kes müüvad vanuse piiranguga tooteid või pakuvad täisealistele mõeldud teenuseid. 

Funki – Keskkonnasõbralik, tervislik, toitev ja allergiavaba alternatiiv lihatoodetele, mis põhineb mükoproteiinil. Funki tooted on kõrge valgu- ning kiudainesisaldusega, meenutades fileeliha tekstuuri. 

Low imPACK – Ettevõte, mis pakub vastupidavast ning taaskasutatud tekstiilijäätmetest pakkematerjali, asendades pakenditööstuses ühekordselt kasutatavat lainepappi ja spooni. 

TexPlasts – Idufirma, mis muudab jäätmematerjalid kõrge väärtusega toodeteks, millel on minimaalne süsiniku jalajälg. 

Ray Foil – Kompaktne ja kergest materjalist elektriline hüdrofoil (eFoil), mis mahub vajadusel ka seljakotti. 

Paul Berg – Ettevõte, mis toodab funktsionaalseid jakke, saapaid ja aksessuaare põhjamaisesse kliimasse igaks aastaajaks. 

Mossy – Firma, mis toodab keskkonnasõbralike filtritega õhupuhasteid asendamaks looduses lagunematuid HEPA-filtreid.

Cara Health – Tervishoiu/tehnoloogia idufirma, mille eesmärk on parandada emade tervist ja heaolu kogu rasedus- ja sünnitusperioodi vältel. Ettevõte on loonud uut tüüpi meditsiinipraktika, mis ühendab ennetava traditsioonilise meditsiini täiendavate teenustega. 

HopLocal – Ettevõtetele mõeldud platvorm, mis aitab kiiresti ja mugavalt leida sobivaid tiimiüritusi. 

Willuwalk – Lapsevanematele mõeldud äpp, mis võimaldab mugavalt ja lihtsalt kärujalutuskäikudele kaaslasi leida. Jalutama minnes tuleb mobiilirakendus aktiveerida, valida samal ajal samas piirkonnas jalutajate seast sobiv kasutaja ning saata talle kutse.

Pakoo Packaging – Korduvkasutatav ja vastupidav transpordipakendite lahendus, mis aitab muuta ettevõtted jätkusuutlikumaks, vähendades mittevajalikku ühekordset pakendijäädet. 

Cerebrum Hub – B2C veebipõhine õppeplatvorm, mis pakub tulemustele orienteeritud ümberõppeprogramme töötavatele täiskasvanutele. 

Baun – Ettevõte, mille eesmärk on muuta ühekordsed poekotid ebavajalikuks, pakkudes taaskasutatavaid ja pandisüsteemil toimivaid poekotte, mis on valmistatud taastöödeldud materjalist. 

 

Ajujahi kiirendiprogramm sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus. Programmi partner on SEB ning suurtoetajad Elisa ja Microsoft Eesti arenduskeskus. Lisaks toetavad programmi Advokaadibüroo TRINITI, T1 keskus, Tallinn, Tartu ja Pärnu, Ajujahti viivad ellu CIVITTA, Optimist ja ERR.

Läbi aastate on Ajujahile kandideerinud üle 5500 äriidee ning kiirendist on tuule tiibadesse saanud mitmed kohalikud ja rahvusvahelised edulood. Tuntumate vilistlaste hulka kuuluvad näiteks Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, Timbeter jpt.