Eile, 2. veebruaril esietendus Tallinnas lastele suunatud nukuetendus "Prügihunt ja Superjänes", mis kutsub lapsi üles loodust hoidma ja väärtustama. Ajavahemikul 8. veebruarist 6. maini külastab Nukuteatri, JCI GO Koja ja Teeme Ära koostöös sündinud lavastus 50 erinevat Eestimaa kooli ja lasteaeda. Bioneer käis esietendust uudistamas.

Teeme Ära minu Eesti mõttetalgutel sündinud idee toob ühte etendusse kokku seni Eestimaa erinevais paigus tegutsenud tegelaskujud, kes lastele keskkonna ja looduse hoidmist on õpetanud. Lapsed kohtavad 30-minutilise etenduse jooksul kokku kümmet erinevat tegelast ning saavad teada, millest nende tegelaste püüd loodust hoida ja seda ka lastele õpetada, alguse sai. 

"Ümbritseva märkamine ja väärtustamine saab aluse lapsepõlves. Nii tekkiski meil mõte, et võiks koos välja mõelda ühe mängulise, südamliku ja meeldejääva viisi, kuidas loodus ja loomad lastele lähemale tuua," avab üks ettevõtmise eestvedajatest, Meeli Laane. "Et see kõik ei jääks pelgalt ilusaks mõtteks, õpetame lastele etenduse lõpuks selgeks ka mõned väga konkreetsed nipid, et nad oma igapäevaelus metsa ja metsaelanike suhtes sõbralikke valikuid oskaksid teha," lisas Laane.

Etenduse peategelased on Prügihunt ja Superjänes, kellega ühinevad Rebane, Sipelgas Kevin-Michael, Sipelgas Ferda, Martin-Poiss, Kilekott, Killerkott, Liblikas ja Prügistaja. Lapsed ei jää mitte passiivseteks pealtvaatajateks, vaid haaratakse kohe etenduse järgselt kaasa hoogsasse 15-minutilisse sorteerimismängu. 

Etendust esitatakse vastavalt kuulajas-vaatajaskonnale kas eesti või vene keeles. Lisaks etendusele valmib ka 1000 DVD-d keskkonnahoiu-teemaliste õppematerjalidega, mida saab laste kooliprogrammi täienduseks kasutada. 

Nii suured kui väikesed on oodatud ka "Prügihundi ja Superjänese" kolmele avalikule etendusele Nukuteatris - need toimuvad 6. veebruaril kell 12.00 ning 22. ja 23. märtsil kell 11.00.

Rohkem infot nii etenduse kui ka tegelaste kohta leiab kodulehelt: etendus.jci.ee Kogu ettevõtmist aitab rahastada Eesti Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Etendusele järgnenud tähistamise fotosid võite vaadata ka Bioneeri galeriist ja Bioneeri Facebooki lehelt.