Ülemaailmne klaasitootja O-I ärgitab õpilasi tähelepanu pöörama klaasile kui 100% taaskasutatavale materjalile ja osalema loomingulisel konkursil “Vali klaas”.

  • Bioneeri uudised
  • 28. oktoober 2009
  • Klaase pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Loominguline konkurss “Vali klaas” kutsub üles põhikooli, gümnaasiumi ja kutseõppeasutuste õpilasi mõtlema klaasist ja tema olulisusest meie igapäevaelus, kirjutama vastavasisulise essee või tegema klaasikunsti. Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu klaasi piiramatutele taaskasutus võimalustele ning seeläbi keskkonna ja energiasäästmisele.  

Inspiratsiooniallikaks ja klaasi ning tema taaskasutuse eelistega täpsemaks tutvumiseks saavad huvilised külastada värskeltavatud uut eestikeelset keskkonnaportaali www.friendsofglass.com/ee. Leheküljelt saab allalaadida pdf formaadis spetsiaalselt õpilastele mõeldud infomaterjali, mis lisaks konkursil osalemisele annab põhjalikud teadmised ka teiste keskkonnateemaliste esseede või referaatide ettevalmistamiseks.  

www.friendsofglass.com/ee portaali eesmärk on anda ka stardipauk liikumisele “Klaasisõbrad”, mis taasühendab klaasi väärtuseid hindavad inimesed ning edastada  sõnumit klaasist, kui keskkonnasäästlikust ja 100% taaskasutatava pakendimaterjalist.

Veebilehekülg pakub palju huvitavat ja harivat materjali kõikidele klaasi keskkonnasäästlikust tarbimisest huvitatud inimestele: interaktiivne foorum, huvitavad faktid, 5 head põhjust, miks valida klaas, Klaasi TV jne.  

Näitena huvitavaid fakte:

- Töödeldud klaasist uue klaasi valmistamine vähendab klaasitööstusega seotud õhusaastet 20% ning veesaastet 50% (Allikas: Maailma Looduse Fond, WWF).

- 4 klaaspudeli töötlemisega kokku hoitud energia arvel võib külmkapp töötada terve päeva (Allikas Ecovidiro).

- Klaas leiutati juhuslikult… 

Lisainformatsioon konkursi kohta on leitav ka aadressil: http://bioneer.ee/tegutse/valiklaas

Flaieri konkursi infoga saate alla laadida siin: Vali klaas ürituse flaier

Konkursitööd palutakse saata aadressile valiklaas@gmail.com kuni 2009. aasta 6.novembrini.

O-I on Eestis asuva Järvakandi klaasitehase omanik. Miljoneid kordi päevas toimetatakse O-I klaaspakendites klientide kätte nende armastatumaid tooteid üle maailma. Esitootjana Euroopas, Põhja-Ameerikas, Ladina-Ameerikas ja Kagu-Aasias toodab O-I klientide soovi kohaselt 100% taaskasutatavast klaasist pakendeid. Klaaspakend aitab esile tuua toodete maitse, puhtuse, väljanägemise ja väärtuse. 1903. aastal asutatud firmas töötab üle 23 000 inimese 79 tootmisettevõttes 21 riigis. 2008. aastal oli müügi netokäive 7,9 miljardit dollarit.

Lähemat teavet saab leheküljelt http://www.o-i.com