Meie Planeet on suremas. Inimkonda ähvardab kõige tõsisem katasroof kogu oma ajaloo jooksul - kliimakriis. Pidevalt tõusvad süsihappegaasiemissioonid tõotavad maa keskmise temperatuuri tõsta vähemalt kolme kraadi võrra, mis tähendaks väljasuremisohtu väga paljudele liikidele ja tõsiseid toimetulekuprobleeme inimestele.

Elurikkus on Maakeralt kiiresti kadumas - kaotame iga päev 150 - 200 liiki loomi ning 1970ndate aastatega võrreldes on liigipopulatsioonid vähenenud 60% võrra. Merede happelisuse tase tõuseb, mistõttu võib peagi hukkuda kogu mereökosüsteem.

Oleme hädaolukorras. Valitsused ja suurkorporatsioonid ei ole ette võtnud vajalikke samme, et adekvaatselt tegeleda selle eksistentsiaalse ohuga.

Inimene vastab kriisiolukorrale mitmete eri tunnete ja mõtetega: viha, lein, kurbus, äng. Kutsume teid üles oma tundeid ja mõtteid kliimakriisi kohta loomingulisse vormi valama.

Kuni 1. maini ootab Vastuhakk Väljasuremisele (Extinction Rebellion) teie kirju, luuletusi ja muid kirjalikke teoseid. Neid saab saata: xreesti@protonmail.com

Kirjad loetakse ette 2. mail raamatupoes Püant.

Võid oma loomingulisuse lendu lasta: Kehastada Emakest Maad või mõnda tema mitteinimloomast elusolendit, rääkida enda muredest seoses kliimakriisi ja massväljasuremisega või kirjutada mida ootad valitsuselt ja suurkorporatsioonidelt seoses selle hädaolukorraga. See võib olla kaherealine luuletus või siis ka pikem kiri, üle kahe A4 palume siiski mitte minna. Kirjateosed võivad olla nii eesti, inglise kui vene keeles. Oled oodatud ise ette lugema ja võid ka lihtsalt saata kellelegi teisele ette lugemiseks.

Saada meile julgelt oma mõtted!

Armastuse ja raevuga,

XR Eesti tiim