Igal aastal ilmuva venekeelse kogumiku Gorizontõ Estonii äsja välja antud number tutvustab Eesti loodusande ja elurikkust

Kogumiku 96 leheküljel on kõne all söögiseened, kasemahl, liivatee ja karulauk, aasta lind, orhidee ja seen, Eesti mesilaseliigid, käbisööjad, pokud ja hunt. Samuti antakse juhiseid, kuidas teha keskkonnasõbralikke valikuid igapäevaelus ja majaehitusel, tutvustatakse looduse uurimise rakendusi ja loodusmuuseumi tööd, juttu on Rohelisest Koolist, Bellingshauseni mereretkest, ilma uurimisest jm.

Venekeelsed koolid, kultuuriseltsid jt saavad ajakirja tasuta. Seda on võimalik osta ajakirjanduse müügikohtadest üle Eesti ning paber- ja digiväljaandena ka veebipoest www.loodusajakiri.ee/pood. Kogumik ilmub keskkonnainvesteeringute keskuse toetusel.

Gorizontõ Estonii kogumikku on MTÜ Loodusajakiri välja andnud alates 2003. aastast. Peale selle on Loodusajakiri alates 2001. aastast välja andnud ajakirju Eesti Loodus, Eesti Mets, Horisont ja Loodusesõber, artiklikogumikku "Lehed ja tähed", "Looduse raamatukogu" väljaandeid, loodushäälte heliplaate ja loodusteemalisi rakendusi nutiseadmetele.