Kas tunned huvi, kuidas on tekkinud ja arenenud Eestimaa liigirikkad ja kaunid pärandkooslused, kuidas käib nende käsi tänapäeval, milliseid väärtusi omavad nad terve Euroopa silmis ja mida saaks igaüks ise nende säilimise heaks teha?

Eestimaa Looduse Fond kutsub kõiki uusi ja vanu looduse- ja talgusõpru sellel aastal enne töist ja palavat talgusuve kuulama ja kaasa mõtlema pärandkoosluste teemalistel mõttetalgutel.

Juba homme 15. aprillil saab pärandkoosluste loost osa Tartus, Keskkonnahariduse Keskuse saalis kell 17.00. Teadmisi jagavad ja mõtteteri koguvad Silvia Lotman ja Jaak- Albert Metsoja Pärandkoosluste Kaitse Ühingust. Et terad ka külvatud saaksid, on mõttetalgulistel võimalus osaleda kevadel-suvel teemakohasel talgureisil iseloomulikule pärandkooslusele.
 
Oodatud on nii uued kui vanad looduse- ja talgusõbrad! Osalejatelt ei oodata eelteadmisi pärandkooslustest – kaasa tuleks võtta avatud meel ja hea tuju. Mõttetalgud on hea võimalus nii esimeseks pilguheitmiseks looduskaitse köögipoolele, kui ka talgutel käinutele rohkem teada saada, miks ja mille heaks on oma panus antud. Juba toimunud mõttetalgud on olnud meeleolukad ja on tõenäoline, et nii läheb ka sellel korral.

Osalemine on prii. Suupisteks on kama ja küpsis. Kui tekkis huvi, uuri ja pane ennast kirja: http://www.talgud.ee/talgud/2009/mottetalgud   Nii teame paremini kama ja küpsiseid varuda. Mõttetalgute ja järgnevate talgureiside läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kui tekkis küsimusi, võta ühendust:
Siim Kuresoo
56 469 026