Laupäeval, 29. augustil toimuval traditsioonilisel üritusel Muinastulede Öö süüdatakse muinaslõkked ka Viimsi Vabaõhumuuseumi õuel ning Kimsi sadamas. Lisaks on muuseumiõuel võimalik nautida tantsuetendust „Omaenese ukseni“.

Viimsi Muuseumid SA tegevjuhi Riina Aasma sõnul toimub Muinastulede Öö raames mitmeid üritusi ka Viimsi Vabaõhumuuseumis. „Vabaõhumuuseumis asuva Kingu talu õuel näeb tantsuetendust „Omaenese ukseni“, mis loob pärimusmuusika, tantsu ja video abil katkematu silla oleviku ja mineviku vahel. Õhtu kulminatsiooniks on Raul Meele seitse muinaslõket. Muuseumi kõrval asuvas Kimsi sadamas toimub aga öösukeldumine, kus sukeldujad viivad tule Miiduranna sadama akvatooriumis asuvale nn Kuuli Munale ehk vanale allveelaevade kaile.“

„Muinastulede Öö on traditsiooniline üritus, milles osalevad kõik Läänemere-äärsed rahvad, süüdates igal aastal augustikuu viimasel laupäeva õhtul kell 21:30 lõkked rannas ja siseveekogude kallastel. Selle üritusega soovitakse tugevdada Läänemere ranna- ja maarahva ühtsust, säilitada mere-äärset kultuuripärandit ja taaselustada rannarahvaste traditsioonid. Eesmärgiks on süüdata niipalju tulesid, et igas mereäärses kohas oleks näha vähemalt kahte tuld. Seetõttu kutsume kõiki üles laupäeva õhtul lõkkeid, küünlaid või tõrvikuid süütama,“ ütles Riina Aasma.

Korraldajad paluvad enne tulede süütamist eelnevalt tutvuda lahtise tule tegemise reeglitega aadressil http://www.rannarahvakoda.ee/ või infotelefonil 1524.